Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitget Araştırma Departmanından 2024 Bitcoin Raporu

Bitget Research, Bitcoin ekosistemindeki makro ve mikro eğilimleri inceleyen bir araştırma analizi yayımladı.

19 Aralık 2023 18:47

Güncellenme: 19 Aralık 2023 19:01

Bitget Research, Bitcoin ekosistemindeki makro ve mikro eğilimleri inceleyen bir araştırma analizi yayımladı.


BTC ve ORDI gibi popüler kripto paralar önemli bir değer kazanma potansiyeline sahip olduğu, Bitcoin ekosisteminde 100x coinler için de yeni fırsatlar doğabileceği açıklandı. Bitcoin NFT piyasasındaki işlem hacmi artmış olsa da, mevcut ölçeği nispeten küçük ve bu da gelecekte 100x üzerinde büyüme için beklenen potansiyeli gösterdiği bildirildi. Aynı zamanda, Lightning Network'ün kısa ve orta vadede Bitcoin ödemelerinin daha geniş çapta benimsenmesi için birincil teknolojik destek olarak hizmet vermesi beklendiği bildirildi.


Yukarıdaki analizleri bir araya getiren Bitget Research, Bitcoin ekosisteminde gelecekteki eğilimlere ilişkin altı ana tahminde bulunuyor.


Öngörüler:

  • Bitcoin ekosistemi genişlemeye devam ederse, Bitcoin'e olan talepteki artış, BTC fiyatının yaklaşan boğa piyasasında önceki yüksek seviyelerini aşmasını ve potansiyel olarak 100.000 USD'ye kadar çıkmasını sağlayabileceği bildirildi.

  • Bitcoin ekosisteminin lider coini olan ORDI, bir sonraki boğa piyasasında piyasa değerine göre ilk 30'da yer alacağı açıklandı.

  • Bitcoin NFT pazarının büyüklüğü gelecekte 100x'in üzerinde büyüme göstereceği belirtildi.

  • Ordinals, Atomicals veya Taproot Assets gibi protokollerde 100x coin fırsatları ortaya çıkacağı vurgulandı.

  • Kısa vadede, Bitcoin ekosistemi 'tek proje, tek protokol çözümü' statüsünü koruyacak ve çeşitli Bitcoin protokollerini teşvik edecek. Uzun vadede, ekosistem içerisinde geliştirici derleme ortamlarını birleştiren bir BTC sanal makinesi ortaya çıkacağı aktarıldı.

  • Lightning Network, BTC ödemelerinin sürekli olarak benimsenmesini destekleyen en büyük teknik temel olacak ve üzerinde daha fazla varlık oluşturulacağı bildirildi.

Önemli Çıkarımlar:

  • ORDI: BTC ağındaki en popüler memecoinlerden biri olan ORDI'nin katlanarak büyümeye devam edeceği açıklandı. Şu anda ORDI'nin piyasa değeri 400 milyon USD civarında ve önde gelen ETH memecoin'i SHIB'nin 4,9 milyar USD'lik piyasa değeri ile karşılaştırıldığında %1200'lük bir potansiyel büyüme gösteriyor.  


Bitcoin ekosistemindeki makro ve mikro eğilimleri inceleyen araştırma analizi raporu hakkında Bitget Yöneticisi Gracy Chen, şunları anlattı: "Bu kapsamlı rapor, Bitcoin ağının gelişimine ilişkin tarihsel bilgiler ve potansiyel gelecek senaryolarına ilişkin benzersiz perspektifler sunan paha biçilmez bir kaynak olma özelliği taşıyor. Rapordan elde edilen derin bilgiler, Bitget'in ürün ve platform geliştirmeye yönelik kapsamlı planına rehberlik etmede çok önemli bir rol oynayacak. Bitget, gelişen Bitcoin ekosistemi ve Web3 endüstrisindeki bu eğilimleri destekleme ve ilerletme konusundaki kararlılığını sürdürüyor."


Daha Fazla Oku

    BitgetBitcoinAraştırma Departmanı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk