Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitget’e göre yatırımcıların %84'ü BTC'nin Bir Sonraki Boğada Yeni Zirveye Ulaşacak

Kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, Nisan 2024'te gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanması (halving) ve bunun yatırım kararları üzerindeki etkisine odaklanan kapsamlı bir çalışma yayınladı.

1 Şubat 2024 14:16

Güncellenme: 1 Şubat 2024 17:18

Yayınlanan çalışmada en dikkat çekici kısım ise  katılımcıların yaklaşık yüzde 70'inin kripto yatırımlarını artırmayı planladıklarını, yüzde 84'ünün ise bir sonraki boğa piyasasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolar seviyesini aşacağını öngördüğü bildirildi.


Bitget tarafından yayınlanan çalışmaya Batı Avrupa, Doğu Avrupa, Güney Doğu Asya, Doğu Asya, MENA ve Latin Amerika bölgelerinden toplam 9.748 kişi katıldı. Ankete katılan yatırımcıların yaklaşık %84'ü Bitcoin yarılanmasının kripto piyasası üzerinde olumlu bir etki yaratacağına ve Bitcoin'i tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin doların ötesine taşıyacağına inandığı açıklandı. 


Bunun özellikle Latin Amerika, Doğu Asya ve Güney Doğu Asya pazarlarında olduğu bildirildi. Buna karşılık, Avrupa bölgelerinin daha tutumlu beklenti gösterdiği belirtildi. Bitget çalışmasından öne çıkan bazı veriler:

  • Katılımcıların %84'ü bir sonraki boğa koşusunda BTC'nin bir önceki boğa piyasasının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolar seviyesini aşacağını öngörüyor ve Doğu Avrupa hariç neredeyse tüm diğer bölgeler %80'i aşıyor.

  • Küresel olarak, katılımcıların yarısından fazlası Bitcoin fiyatlarının yarılanma sırasında (Nisan 2024 civarında) 30 bin ila 60 bin dolar arasında değişeceğini tahmin ederken, %30'u fiyatın 60.000 doları aşacağına inanıyor.

  • Katılımcıların yaklaşık %70'i kripto yatırımlarını artırmayı planladıklarını ifade ederken, MENA ve Doğu Avrupa'daki yüksek oranlar yatırımları artırma eğiliminin daha güçlü olduğunu gösteriyor.

  • Veriler, Batı Avrupalı yatırımcılar arasında "kısa vadeli temkinli, uzun vadeli iyimser" bir hissiyat olduğuna işaret ediyor.

Yatırımcıların Bitcoin'in bir sonraki boğa koşusunda önceki zirvesini aşacağına güçlü bir şekilde inandığını gösterdi. Bir sonraki boğa piyasası için tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyat tahminlerine bakıldığında, çoğunluk (%55) Bitcoin fiyatının 50 bin ila 100 bin dolar arasında sabitleneceğini öngörüldüğü ifade edildi.  


Ankete katılan katılımcıların yaklaşık yüzde 70'inin kripto yatırımlarını artırma niyetini açıkça ifade ettikleri açıklandı. Bu eğilim, özellikle yatırım seviyelerini artırma eğiliminin daha yüksek olduğu MENA ve Doğu Avrupa gibi bölgelerde güçlü olduğuna işaret edildi. 


Bitget Genel Müdürü Gracy Chen, "BTC yarılanma etkilerine ilişkin Bitget Çalışması, kripto para yatırımlarının gelişen ortamına ilişkin değerli bilgiler sunuyor. 


Bulgular geniş bir beklenti ve yatırım planı yelpazesini yansıtıyor ve 2024'ün Bitcoin piyasası için önemli bir yıl olacağını gösteriyor. Piyasa koşulları iyileşmeye devam ederken böylesine olumlu bir hissiyatın ortaya çıktığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bitget olarak, Bitcoin'in gerçek anlamda küresel bir değer olma potansiyeline yürekten inanıyoruz. Önde gelen bir borsa olarak, yenilikçi ürün teklifleri, eğitim kaynakları ve topluluğun sarsılmaz desteği sayesinde Bitcoin ekosisteminin büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunma konusunda üzerimize düşeni yapmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki yol hala parlak ve Bitcoin'in devam eden başarı öyküsüne katılmaları için daha fazla yatırımcı ve kurumu güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz."


Daha Fazla Oku

    BitcoinBitgetweb3gracy chenkripto yatırım

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk