Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitget, Web3'te Cinsiyet Kapsayıcılığını Teşvik Eden Blockchain4Her Projesini Başlattı

Kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, bugün blok zincir sektöründe cinsiyet çeşitliliğini ve kapsayıcılığı teşvik etmeyi amaçlayan “Blockchain4Her” girişimini duyurdu.

16 Ocak 2024 11:44

Güncellenme: 16 Ocak 2024 15:34

2024 Dünya Ekonomik Forumu kapsamında CV Labs tarafından düzenlenen Web3 Hub Davos etkinliğinde yapılan duyuruyla Bitget, kadın girişimciliğini teşvik etmek, kadınların blok zincir ve Web3 alanındaki başarılarını görünür yapmak konusundaki odağını bir kez daha ortaya koydu. 


Sektörün ilerlemesine ve kapsayıcılığın artmasına rağmen, azımsanamaz bir cinsiyet önyargısı hala mevcut. Bitget tarafından kısa süre önce yapılan bir araştırma, blok zincir finansman piyasasında cinsiyet çeşitliliğinin sınırlı olduğunu ve kadın liderliğindeki blok zincir girişimlerinin toplam finansmanın yalnızca yüzde 6'sını oluşturduğunu gösterdi. 


Bitget, ileri görüşlü ve küresel blok zincir tabanlı bir ekonomide, fırsatları önemli ölçüde kısıtlayan cinsiyet önyargısının yaygınlığı kabul edilemez bir sorun olarak niteliyor. Bu doğrultuda Blockchain4Her gibi girişimler bu eşitsizliği gidermeyi hedefliyor. Bitget, kadın liderliğindeki girişimlerin karşılaştığı zorluklara dikkat çekerek, farkındalığı artırmayı ve daha kapsayıcı bir finansman ortamı yaratmaya yönelik kolektif çabaları teşvik etmeyi amaçlıyor.


Blockchain4Her Projesinin Temel Girişimleri

Kadın Girişimci Kuluçka Programları ve ‘Pitching’ Yarışmaları:

  • Blockchain4Her girişiminin bir parçası olarak Bitget, kadın girişimciler için özel olarak tasarlanmış kuluçka programları başlatacak. Bu programlar, kapsamlı destek, mentorluk ve kaynak sağlayarak kadınları blok zincir sektöründe gelişme ve başarılı olma konusunda güçlendirecek. Ayrıca Blockchain4Her, kadın girişimciler için iş fikirlerini sunabilecekleri ‘pitching’ yarışmalarına ev sahipliği yaparak onlara vizyonlarını sergileyebilecekleri ve potansiyel yatırımları güvence altına alabilecekleri bir platform sunacak.


Women in Blockchain Summit & Awards

  • Blockchain4Her projesi, blok zincir alanındaki kadınların olağanüstü başarılarını kutlamak ve tanımak için bir platform olarak hizmet veren Women in Blockchain Summit & Awards (Blok Zincirdeki Kadınlar Zirvesi ve Ödülleri) adlı özel bir deneyim sunacak. Zirve, kadın profesyoneller için ağ oluşturma fırsatları yaratmayı, işbirliğini ve topluluk oluşturmayı teşvik etmeyi hedefliyor. Bitget, tartışma ortamları ve tanıma etkinlikleri aracılığıyla, daha fazla kadına blok zincir sektörüne aktif olarak katılmaları ve kariyerlerini büyütmeleri için ilham vermeyi amaçlıyor.


Elçilik programı

  • Bitget ayrıca sektör liderlerini blok zincirde cinsiyet çeşitliliğini desteklemek üzere Blockchain4Her programına elçi olarak katılmaya da davet edecek. Elçiler, kapsayıcı bir ortamı teşvik ederek olumlu değişiklikleri savunacak, etkileşimde bulunacak ve yönlendirme görevi üstlenecek.
     

Bitget'in Blockchain4Her girişimi, Blockchain4Youth projesinin ve Bitget Builders Programının başarısını takip eden bir nitelikte. Blockchain4Youth, önümüzdeki beş yıl içinde 10 milyon dolarlık bir yatırım taahhüdüyle, genç nesle blok zincir teknolojisini benimsemeleri için ilham vermede önemli bir rol oynayacak. Bitget'in eşit fırsatlar sunma ve finansal kapsayıcılığı teşvik etme çabaları bu girişimlerin merkezinde yer alıyor.

 

Bitget'in Genel Müdürü Gracy Chen, girişimle ilgili duyduğu heyecanı şu sözlerle paylaştı:


"Hızla gelişen bir sektörde, çeşitlilik ve kapsayıcılık sürdürülebilir büyüme için hayati önem taşıyor. Blockchain4Her, blok zincir sektöründeki cinsiyet çeşitliliğinde olan uçurumu kapatmaya olan bağlılığımızı yansıtıyor. Kuluçka programları, sunum yarışmaları ve takdir etkinlikleri aracılığıyla, kadınları Web3 ve blok zincir alanında liderlik rolleri üstlenmeleri için güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu girişim, blok zincirin gücüyle daha eşitlikçi ve kapsayıcı bir gelecek yaratmaya yönelik daha geniş vizyonumuzla da uyumlu."


Blockchain4Her ile Bitget, daha çeşitli ve kapsayıcı bir blok zincir sektörüyle Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri olan cinsiyet eşitliğini teşvik etme yolunda adımlar atıyor ve kadınların katkıda bulunmasının, liderlik etmesinin ve gelişmesinin önünü açıyor.


Daha Fazla Oku

    BitgetBlockchain4HerKripto ve Kadın

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk