Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Özel Röportaj: Bitget Global Türkiye Ülke Müdürü Serhat Erman

Global borsada beklentiler rekabet destekleyici, tanımlayıcı ve işleyiş düzenleme kapsamı yönünde

16 Aralık 2023 15:49

Güncellenme: 18 Aralık 2023 19:47

Bir süredir üzerinde çalışılan kripto varlıklarla ilgili düzenlemenin Ocak ayında TBMM gündemine gelmesi bekleniyor. Konuyla ilgili Bitget’in beklentilerini Bitget Global Türkiye Ülke Müdürü Serhat Erman, CoinDesk Türkiye'ye açıkladı.


Kurum tarafında hükümetin üzerinde çalıştığı kripto ile ilgili yasal düzenlemenin ön açıcı, rekabeti destekleyici ve yatırımcıyı koruyan nitelikte olmasını bekliyor. 


Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, düzenlemenin ilk etapta “tanımlayıcı” nitelikte olacağını söyledi. Daha sonra kademe kademe yeni yasal düzenlemeler yapılacak. Yasal düzenleme kripto piyasaları tarafından merakla bekleniyor. 


Borsanın Türkiye Müdürü Serhat Erman beklentilerini paylaştı ve ekledi: “Burada nihai beklentimiz, bakanlık nezdinde yapılacak ileriye dönük atılımların kısıtlayıcı ve dışlayıcı değil; Türkiye’deki kripto yatırımcısını koruyan, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisinin önünü açan ve yerel ekosistemin rekabet düzeyini ileriye taşımaya dönük düzenlemelerle desteklenmesi doğrultusunda olacaktır.” 


Beklenti ilk fazda tanımlama

Taslak çalışmaları yakından takip ettiklerini  de belirten Bitget Global Türkiye Ülke Müdürü Serhat Erman öngörülerinin Bakan Şimşek’in açıkladığı gibi ilk etapta tanımlama ile başlanacağı yönünde olduğunu da söyledi.


“Bir süredir taslak çalışmalar konusundaki süreci yakından takip ettiğimiz regülasyonların, ilk etapta kripto varlık sağlayıcı ve saklayıcılara yönelik tanımlama ve işleyiş düzenlemelerini kapsamasını ön görmekteydik. Regülasyonların çizeceği kapsamın ilk etapta sektördeki her paydaşın beklentilerine aynı anda cevap verecek nitelikte olacağı beklentisi içinde elbette değiliz.”


Daha Fazla Oku

    BitgetDüzenlemelerMehmet Şimşekbitget tr

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk