Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitget, Deepfake Suçlarıyla Mücadele için Sumsub ile Ortaklık Kurdu

2023'ün birinci çeyreğinden 2024'ün birinci çeyreğine kadar, kripto sektöründe küresel çapta tespit edilen deepfake sayısı yüzde 217 arttı.

6 Haziran 2024 16:31

Güncellenme: 6 Haziran 2024 16:44

Kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, tam döngülü KYC doğrulama sağlayıcısı Sumsub ile ortaklığını duyurdu. Bu iş birliği, Bitget'in dünya çapındaki 25 milyon kullanıcısını, deepfake dolandırıcılıklarını tanımlama ve bunlarla mücadelede yüzde 99'un üzerinde bir doğruluk oranıyla güvence altına almayı amaçlıyor.  


Sumsub'ın ürününün yardımıyla Bitget, küresel müşterileri için güvenli, verimli ve akıllı kripto işlemleri sağlamayı ve kriptonun da etkilendiği yapay zekâ tabanlı kimlik dolandırıcılıklarından tamamen korunmayı amaçlıyor. 


Sumsub doğrulama verilerinin son analizine göre, 2023'ün birinci çeyreğinden 2024'ün birinci çeyreğine kadar, kripto sektöründe küresel çapta tespit edilen deepfake sayısı yüzde 217 arttı. Tüm sektörlerde deepfake sayısı bir önceki yıla göre yüzde 245 arttı. Sumsub'ın Bitget'e sağladığı başlıca özellikler arasında Kimlik Doğrulama, Canlı Yüz Biyometrisi kontrolü, Belge Dışı Doğrulama ve Veri Tabanı Doğrulama bulunuyor. Deepfake tespiti ve sahtekarlığın önlenmesini sağlayan yapay zekâ destekli teknolojilerin yanı sıra Sumsub tarafından alınan kapsamlı sertifika ve onay listesi ile birlikte bu iş birliği, her iki şirketin de en yüksek güvenlik standartlarına uymasına daha fazla yardımcı olacak.


Bitget CEO’su Gracy Chen, “Yapay zekâ gibi yeni teknolojiler dünyaya olumlu değişiklikler getirirken, deepfake dolandırıcılıkları için giderek daha fazla kullanılıyor. Bu nedenle, doğrulama teknolojilerimizin de bu gelişmelere ayak uydurması gerekiyor. Sumsub, kullanıcı doğrulaması için en iyi hizmet sağlayıcımız ve Sumsub müşteri hizmetlerinin üstün kalitesi ve ürün çeşitliliği ile ortaklığımızdan memnunuz. Merkezi bir borsa olarak kullanıcı verilerinin güvenliği son derece önemli ve bu süreçte bize yardımcı olacak ve olası boşlukları tespit ederek platformumuzu tüm kullanıcılar için güvenli hale getirecek bir ortağa sahip olmaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.


Sumsub kurucu ortağı ve İnovasyon Direktörü Jacob Sever ise şöyle konuştu, “Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Bitget'e doğrulama çözümümüzü sunmaktan dolayı mutluyuz. Yapay zekâ odaklı tehditlerle yapay zekâ destekli çözümlerle mücadele etmek günümüzde web3 şirketleri için bir zorunluluk ve Bitget'e deepfake dolandırıcılıklarını ortadan kaldırma yolunda yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Birlikte dolandırıcılıktan arınmış blok zincir tabanlı bir gelecek vizyonunu paylaşıyoruz ve bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için Bitget ile uzun vadeli bir iş birliği sürdürmeyi hedefliyoruz,” diye ekledi.


Daha Fazla Oku

    Bitgetsumsubdeepfake

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk