Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitget, Birleşmiş Milletler’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Girişimlerini Anlatacak

Toplantı, "Yoksulluğun ele alınması, kurumların ve finansmanın toplumsal cinsiyet perspektifiyle güçlendirilmesi yoluyla toplumsal cinsiyet eşitliğine ulaşılmasının hızlandırılması ve tüm kadınların ve kız çocuklarının güçlendirilmesi" konularına odaklanacak.

15 Mart 2024 16:17

Güncellenme: 17 Mart 2024 13:54

Kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi'nin (UN WOMEN) 68. yıllık Kadının Statüsü Komisyonu (CSW68) toplantısına katılmaya hazırlanıyor. 


Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlendirilmesine ilişkin yılın en önemli etkinliklerinden biri olan toplantı, 11-22 Mart tarihleri arasında New York'ta düzenlenecek. Bitget Genel Müdürü Gracy Chen, delege olarak toplantıya davet edildi. Gracy Chen katılımcılara Bitget'in teknoloji ve blok zincir sektörlerinde cinsiyet kapsayıcılığını teşvik etme konusundaki çabaları hakkında da bilgi verecek. 


Katılacağı toplantı öncesinde açıklama yapan Bitget Genel Müdürü, borsanın bu konuda daha yüksek standartlara ulaşma taahhüdünü de yineledi:


"Kadınları liderlik rollerini üstlenmeleri için güçlendirmek ve eşit fırsatlar sağlamak Bitget'in Blockchain4Her girişiminin temelini oluşturuyor. İçgörülerimizi paylaşabileceğimiz ve bu alandaki saygın liderlerden öğrenebileceğimiz BM Kadın Birimi'nin yıllık toplantısının bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum. Bu delegasyon, stratejilerimizi daha da geliştirmemizi ve hedeflerimizi dünya çapındaki kuruluşlarla uyumlu hale getirmemizi sağlayarak, alanımızda cinsiyet eşitliği ve çeşitlilik konusunda anlamlı bir değişimi daha etkili bir şekilde gerçekleştirmemize olanak tanıyor." 

 

Kadının Statüsü Komisyonu'nun 68. yıllık toplantısı "Yoksulluğun ele alınması, kurumların ve finansmanın toplumsal cinsiyet perspektifiyle güçlendirilmesi yoluyla toplumsal cinsiyet eşitliğine ulaşılmasının hızlandırılması ve tüm kadınların ve kız çocuklarının güçlendirilmesi" konularına odaklanacak. BM istatistikleri, küresel olarak kadınların %0,3'ünün aşırı yoksulluk içinde yaşadığını gösteriyor ve 2030 yılına kadar Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşmak için ilerlemenin hızlandırılması ve bunun için de 360 milyar dolarlık ek yatırım yapılması gerektiğinin altını çiziyor. 


BM'nin yatırımlarla ilgili hedeflerine ulaşılması halinde 100 milyondan fazla kadın ve kız çocuğu yoksulluktan kurtulabilir. Eğitim ve aile planlamasına, adil ve eşit ücretlere ve genişletilmiş sosyal yardımlara önem vermeye istekli hükümetler, 2035 yılına kadar yaklaşık 300 milyon iş yaratılmasına, istihdamdaki cinsiyet uçurumlarının kapatılmasına ve kişi başına düşen Gayri Safi Yurtiçi Hasıla'nın (GSYH) tüm bölgelerde %20 oranında artırılmasına katkıda bulunabilir.


Bitget araştırması gerçekleri bir kez daha ortaya koydu 

Bitget'in toplumsal cinsiyet eşitliğine olan bağlılığı, kadın odaklı kampanya ve programları da içeren girişimlerine de yansıyor. Borsanın araştırma departmanı tarafından cinsiyet eşitliği konusunda yapılan yakın tarihli bir çalışma, 2022-2023 döneminde blok zincir girişimleri tarafından toplanan fonlar açısından mevcut cinsiyet uçurumunu gözler önüne serdi. Çalışma, kadın liderliğindeki blok zincir girişimlerinin genel fonlamanın yalnızca %6'sını oluşturduğunu ve kadın liderliğindeki girişimlerin payının %8 olduğunu ortaya koydu.


Blockchain4Her girişimine katılanların sayısı artıyor 

Bitget ocak ayında blok zincir sektöründe cinsiyet çeşitliliğini ve kapsayıcılığı teşvik etmeyi amaçlayan 10 milyon dolarlık Blockchain4Her girişimini başlatmıştı. Programa şimdiden çok sayıda kadın sektör lideri katıldı.


Bitget'in temel değerleri, güçlendirmenin kültürel geçmiş, mali durum, yaş veya cinsiyete bakılmaksızın çeşitli gruplara yayıldığı Web3 ve kriptonun evrimiyle şekillenen daha adil bir gelecek dünya öngörüyor. Borsa, Web3 ortamında kapsayıcılık konusunda proaktif bir duruş sergileyerek, kadın fikir liderlerini blok zinciri sektöründe gelişmek isteyen ve gelecek vadeden bireyler için rol model olmaya çağırıyor.


Daha Fazla Oku

    Bitgetbirleşmiş milletlercinsiyet eşitliği

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk