Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitget, 2024 Yılının 2. Çeyreğini Analiz Eden 3 Aylık Şeffaflık Raporunu Yayınladı

Bitget Rezerv Kanıtı sayfasından alınan veriler, ilk 6 ayda BTC, USDT ve ETH varlıklarının sırasıyla %73, %80 ve %153 oranında artarak yaklaşık 700 milyon dolarlık sermaye girişi olduğunu gösteriyor.

11 Temmuz 2024 16:52

Güncellenme: 11 Temmuz 2024 17:15

Bitget Rezerv Kanıtı (PoR) sayfasından alınan veriler, ilk 6 ayda kullanıcıların BTC, USDT ve ETH varlıklarının sırasıyla %73, %80 ve %153 oranında artarak yaklaşık 700 milyon dolarlık sermaye girişi olduğunu gösteriyor. Büyümeye, genişleyen erişimi ve kripto işlem çözümleriyle uyumlu olarak platforma eklenen 2,9 milyon yeni kullanıcı eşlik etti. Bitget'teki spot işlem hacmi 1. çeyrekte 28 milyar dolardan 2. çeyrekte 32 milyar dolara çıkarak %10'un üzerinde artış gösterdi.


Toplam 100’den Fazla Projenin Piyasaya Sürülmesi Sağlandı


Bitget, PoolX ve Piyasa Öncesi adlı iki yeni ilk token listeleme ürününü piyasaya sürerek yeniliklerine devam etti. PoolX, kullanıcıların BGB ve USDT stake ederek token kazanmalarına olanak tanıyan yeni bir stake platformu sunarken, Piyasa Öncesi ise henüz büyük borsalarda resmi olarak listelenmemiş tokenlerin işlemlerini mümkün kıldı. 


Bu ürünler toplamda 100'den fazla projenin piyasaya sürülmesini sağlayarak daha yüksek potansiyelli teklifler sundu ve önemli ölçüde kullanıcı katılımı çekti.


Haziran ayında BGB, en iyi performans gösteren CEX tokeni olarak muazzam bir büyüme kaydetti. BGB ayrıca geçtiğimiz günlerde Forbes tarafından En İyi 10 kripto para birimi arasında gösterildi. Ek olarak, CCData'nın en son H2 Görünüm Raporu, Bitget'in CEX'ler arasında 2023 ikinci yarısından 2024 birinci yarısına kadar %38,4 ile en büyük pazar payı büyümesine sahip olduğunu, diğer muadillerinin çoğunun ise hafif bir düşüş yaşadığını yansıttı.


Bu çeyreğin en önemli olaylarından biri, #MakeItCount Lionel Messi kampanyası kapsamında üç Türk milli sporcuyla - Buse Tosun Çavuşoğlu (Güreş), Samet Gümüş (Boks) ve İlkin Aydın (Voleybol) - yapılan iş birliği oldu. Azim ve tutkuyu temsil eden sporcular, izleyicileri yeni zirvelere ulaşmaya ve kalıcı etkiler yaratmaya motive etmeyi amaçlayan kampanyanın özünü temsil ediyordu. Bu hamle aynı zamanda Bitget'in Türkiye'deki hızlı büyümesinin de bir parçasıydı.


Foresight Ventures ile işbirliği içinde Bitget, The Open Network (TON) üzerine kurulan erken aşama projeleri desteklemek için 20 milyon dolarlık bir TON Ekosistem Fonu da başlattı. Bu girişim, Bitget'te kripto paranın kitlesel olarak benimsenmesini sağlamaya yönelik daha geniş hedefle uyumlu olarak, TON ekosistemi içinde inovasyonu ve gelişimi hızlandırmayı amaçlıyor.


Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bitget CEO’su Gracy Chen, "2024 yılının 2. çeyreği Bitget için çok önemli bir dönem oldu. Türk sporcularla işbirliğimizin yanı sıra kullanıcı ve web sitesi trafiğindeki önemli büyüme, küresel genişlememizin bir parçası. Topluluğumuzun desteğine minnettarız ve Web3'ün geleceği için inşa etmeye devam edeceğiz," dedi.


Bitget Koruma Fonu Sektördeki En Büyük Fonlardan Biri


Borsa, tüm ana varlıklar için %100'ün çok üzerinde rezerv oranlarını gösteren son raporla rezerv kanıtını korumaya devam ediyor. Ayrıca, şu anda yaklaşık 420 milyon dolar değerine ulaşan Bitget Koruma Fonu, sektördeki en büyük fonlardan biri olarak kullanıcılar için ekstra bir güvenlik katmanı sağlıyor. 


Buna ek olarak Bitget Araştırmaları, deepfake kripto suçlarının tüm kripto suçlarının %70'ini oluşturabileceğini vurgulayanbir rapor yayınlarken, Vietnam'da dolandırıcılık karşıtı bir kampanya yürütmeyi de planlıyor. Bununla birlikte Bitget, 25 milyon kullanıcısına daha sıkı güvenlik sağlamak için Sumsub ile de ortaklık kurdu.


Bitget 2024'ün 3. çeyreğine bakarken, platform ekosistemini geliştirmeye, kullanıcılarına değer sunmaya ve kripto sektörünün daha geniş çaplı büyümesini desteklemeye odaklanmaya devam ediyor. Devam eden inovasyon, stratejik ortaklıklar ve güçlü güvenlik katmanları ile Bitget, son çeyreğini yeni olumlu dönüm noktalarına ulaşarak kapattı.


Bitget'in 2. çeyrek performansını derinlemesine okumak için rapora buradan ulaşabilirsiniz.


Daha Fazla Oku

    BitgetÇeyrek Raporukoruma fonu

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk