Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitfinex ve Tether’den Yeni İstihdam Açıklaması

İki kardeş şirket, piyasalardaki düşüş ortamına rağmen istihdama devam ediyor

22 Haziran 2022 16:26

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:26

The Block'a yapılan açıklamada iki şirket, piyasadaki diğer rakiplerine kıyasla hâlâ kârlı durumda olduklarını belirtiyor.


Aynı gruba ait kripto para şirketleri Bitfinex ve Tether, bazı rakiplerinin aksine personel azaltma yoluna gitmeyeceklerini söylüyor. Her iki firma da mevcut piyasa gerilemesinde daha fazla çalışan istihdam etmekten yana.


Bitfinex COO'su Claudia Lagorio yaptığı açıklamada, “Bitfinex, ölçülü ve metodik bir şekilde yetenek ve kaynak edinme adına yatırım yapmaya devam ediyor. Doldurmak istediğimiz bir dizi kariyer fırsatımız var ve işe alım planlarımız değişmeden kaldı” diye konuşuyor.


Lagorio, Bitfinex'in hiçbir zaman agresif bir işe alım yapmadığı gibi zor dönemde dahi personel azaltma yoluna gitmediğini söyledi. Şirketlerinin kârlı olduğunu ve gerektiğinde başka personelleri de işe almaya devam edeceklerini sözlerine ekliyor.


Açıklamada, sektördeki rakip oyuncuların piyasadaki düşüşe tepki olarak hizmet vermeyi durdukları hatırlatılıyor ve Bitfinex’in böyle bir yol izlemediği belirtiliyor.


Bitfinex'in kardeş şirketi Tether de istihdam konusunda hemfikir. The Block’a konuşan Tether’in sözcüsü konu hakkında şunları söylüyor: “Tether her zamanki gibi çalışmalarına devam ediyor. Tether şirketi hala kârlı ve işimizi desteklemek üzere kilit roller için personel istihdamına ve işe alımlara devam edeceğiz. Çalışanlarımızı ve geleceklerini önemsiyoruz. Kripto para piyasasının geçmiş zor dönemlerinde bile çalışan sayımızı asla azaltmadık ve bunu bundan sonra da yapmayacağız.”Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk