Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitfarms, Borcunu Azaltmak İçin Elindeki Bitcoin’in Yarısını Sattı

Kripto madenciliği şirketi geçen hafta 3.000 BTC satarak likiditesini iyileştirdi ve borç yükünü azalttı.

21 Haziran 2022 18:16

Güncellenme: 21 Haziran 2022 18:44

Bitcoin madencisi Bitfarms geçen hafta içerisinde elindeki kripto paraların neredeyse yarısını satarak 62 milyon dolar civarında bir gelir elde etti. Şirket bu kaynağı borç yükünü azaltmak için kullanacak zira madencilik şirketleri de kripto piyasasındaki çalkantılardan dolayı git gide sıkışıyor. 


  • Bitfarms “hodling” stratejisini değiştiriyor ve likiditesini artırma ve bilançosunu güçlendirme yönünde adımlar atıyor. Şirketin 3.000 BTC satmasından sonra elinde 3.349 BTC kaldı.

  • Bitfarms, geçtiğimiz hafta içerisinde NYDIG ile 37 milyon dolarlık bir ekipman finansmanı anlaşması imzaladığını açıklamıştı. Bu hamle ile likidite 100 milyon dolar civarına çıktı.

  • Satıştan elde edilen kaynak Galaxy Digital’dan alınan kredinin 38 milyon dolarlık kısmının ödenmesinde kullanılacak. Bitfarms, geçen haftalarda 1.500 BTC satarak borcunu 100 milyondan 66 milyon dolara indirdiğini açıklamıştı.

  • Bitcoin fiyatında yaşanan düşüş madencilik şirketlerinin kâr marjlarının erimesine neden oldu. Birçok madenci operasyonlarını sürdürmek için borç almak zorunda kaldı.

  • Bitfarm, günlük üretimini bilançosuna kaydetme stratejisi izleyen öncü şirketlerden biri. Ayrıca şirket genişlemesini ve günlük operasyonlarını devam ettirmek için borç almayı tercih ediyor.

  • Şirketin madencilikten sorumlu üst yöneticisi Ben Gangon, kendisine nakit akışını düzeltmek ve hisse erimesini durdurmak için bitcoin satmayı düşünüp düşünmedikleri sorulduğunda alternatif çözümleri değerlendirdiklerini söylemişti.

  • “Şu anda bitcoin değerinin altında. Orta ve uzun vadeye bakıldığında bitcoin’in potansiyeli kripto para üzerinden borçlanmanın maliyetinden daha fazla.” Bu demecin verildiği dönemde bitcoin fiyatı bugünkünün iki katı civarındaydı.

  • Şirketin CEO’su Jeff Lucas Salı günü verdiği bir röportajda, “BTC fiyatının uzun vadede artacağına inanıyor olsak da üstün madencilik operasyonlarımızı sürdürmek ve işimizi büyütmek için stratejimizde değişikliği gitme kararı aldık” diyordu.

  • Bitfarm’ın Nasdaq’daki hisselerinin değeri yüzde 6,8 artış gösterdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk