Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitexen’den Federasyon'a Tam Destek

Ampute Futbol Milli Takım ana sponsoru Bitexen, TBESF token ve NFT gelirlerini Federasyon’a bağışladı

26 Ekim 2022 12:21

Güncellenme: 26 Ekim 2022 13:38

Bitexen, ana sponsoru olduğu ve 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda şampiyon olan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı için özel bir kutlama yemeği düzenledi. Bu yıl İstanbul'da düzenlenen Ampute Futbol Dünya Kupası'nda dünya şampiyonu olan Türk Milli takımını tebrik eden Bitexen Yönetim Kurulu Murahas Üyesi Musa Tahsin Doğan, “Gelecekte bizleri daha büyük başarılar ile onurlandıracaklarına inanıyoruz” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Yakın zaman önce Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’na (TBSEF) özel TBESF Token’ı çıkardık. TBESF token ve bu kampanyalardan elde edilen gelirin tamamını Bitexen adına federasyona bağışlıyoruz. Toplumdaki her bireyin fırsat eşitliğine sahip olabilmesi kurumsal olarak her zaman önceliğimiz olmaya devam edecek.”


Federasyon’a sadece token gelirleri değil, Bitexen ve NFT Pazar yeri Babylons iş birliğiyle 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda mücadele eden Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı için hayata geçirilen NFT projesinin gelirleri de bağışlandı. Düzenlenmeye başlandığı 2017 senesinden bu yana 2017 ve 2021 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonalarının ikisinde de şampiyonluğa ulaşan millilerimizi onurlandırmak ve gururlandırmak için bu iki şampiyonluğu simgeleyen NFT'ler oluşturuldu. Bitexen sponsorluğunda gerçekleştirilen, teknolojisinin ve sanatının Babylons tarafından sağlandığı ve açık arttırma usulüyle satışa sunulan NFT’lerden elde edilen gelirin tamamı da yine TBESF’ye ve Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı’na bağışlandı.


Gecede bir konuşma yapan Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak ise şampiyonluk yolundaki çalışmalarını aktardı. “2018'deki Dünya Şampiyonası'nda şampiyonluğu penaltılarla kaybettik. Penaltı kaçıran bendim. Kaçırdığımda çok üzülmüştüm. Terörle mücadelede ayağımı kaybettim, bu kadar üzülmedim. O gün, şampiyonluğu 2022'de ülkemize armağan etmek için söz vermiştim. Bizim bir disiplinimiz ve sorumluluğumuz var. 2018'den beri bunun için hazırlandık, yaklaşık 220 antrenman yaptık ve şampiyonluğu hak ettik” dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sinan Koparan

Sinan Koparan CoinDesk Türkiye'de Blok zincirinin uygulama alanları, kripto piyasaları, şirketler ve girişim ekosistemi üzerine çalışmalar yapan haber editörüdür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye dergisinde borsa, finans ve girişim sermayesi konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
DeFi Piyasasının TVL'si 50 Milyar Dolara Ulaştı

5 Aralık 2023 15:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk