Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitcoin Maksimalisti Saylor MicroStrategy’nin CEO Koltuğunu Bırakıp, Yönetim Kurulu Başkanlığına Geçiyor

Saylor yeni görevinde daha fazla Bitcoin almayı planladığını ve CEO’nun ise MicroStrategy’nin yazılım işine odaklanacağını söylüyor

3 Ağustos 2022 18:38

Güncellenme: 3 Ağustos 2022 18:43

Kurumsal Amerika’nın önde gelen en büyük Bitcoin destekçilerinden biri Michael Saylor, Microstrategy’deki (MSTR) CEO’luk görevini bırakıp, yönetim kurulu başkanı koltuğuna geçerek odağını kripto para alımına kaydırdı.


Bir yazılım geliştiricisi olarak 1989’da şirketi kuran Saylor, geçtiğimiz yıllarda çoğunluğunu borç satışlarından aldığı Microstrategy’nin parasıyla milyonlarca dolarlık Bitcoin satın aldı. Salı günü yayımlanan açıklamaya göre şirketin başkanlık koltuğunda oturan Phong Le artık CEO’luk görevini icra edecek.


Açıklamada Saylor, “Yönetim kurulu başkanlığı ve CEO koltuklarını ayırmakla, iki kurumsal stratejimiz olan hem Bitcoin satın alım ve biriktirmeyi hem de kurumsal analitik yazılım işimizi büyütmeyi daha iyi gerçekleştireceğimizi düşünüyorum” diyor ve ekliyor: “Yönetim kurulu başkanı olarak Bitcoin satın alım stratejimize ve Bitcoin’den yana girişimlerimize daha fazla odaklanacağım. CEO koltuğundaki Phong ise genel kurumsal operasyonları yönetmekten sorumlu olacak.”


Şirketin paydaşlarıyla yapılan görüşmede Le, ani bir strateji değişikliği beklemediğini, Saylor’la şu ana dek birlikte geçirdikleri süre boyunca kurumsal ve Bitcoin stratejileri doğrultusunda uyumlu çalıştıklarını söyledi. MicroStrategy’nin finansal bölümünü idare eden CFO Andre Kang’ten de övgüyle bahseden Le, yapılan değişikliklerle Saylor’ın inovasyonun yanı sıra kurumsal ve Bitcoin stratejisine odaklanacağını söyledi.


Le, telekonferans görüşmesinde analistler ve yatırımcılara “Bunu olağan bir geçiş olarak görüyorum” dedi.


Saylor’ın CEO koltuğunu bırakması Bitcoin’de devasa kayıplar yaşamasının ardından geldi. Salı günü yayımlanan ikinci çeyrek sonuçlarına göre 


MicroStrategy, son çeyrekteki Bitcoin’de yaşanan keskin düşüş sonrası elinde tuttuğu Bitcoin varlıklarından 917 milyon dolarlık zarar yazdığını açıklamıştı. 


Şirketin satın aldığı 4 milyar dolarlık 130 bin Bitcoin varlığı şu anda 3 milyar doları buluyor.


MicroStrategy’nin başkanlık görevini 2020’nin Haziran’ından beri sürdüren Le, aralarında CFO ve COO görevlerinin yer aldığı şirketin bir dizi kıdemli yönetici pozisyonunda 2015’ten beri çalışıyor.  


Salı günü MicroStrategy’nin hisseleri yüzde 1,2’lik düşüş yaşadı. Bitcoin’deki düşüşle paralel bir şekilde şirket hisseleri geçtiğimiz yıl yarı yarıya değer kaybetti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Mayıs Ayında Yatay Seyretti, BTC Yeniden Yükselişte

12 Haziran 2024 19:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk