Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitcoin Madencisi Stronghold Seçenekleri Değerlendiriyor, Şirket Satışa mı Sunulacak?

Madenci, şirketin tamamının veya bir kısmının satışı da dahil olmak üzere birçok seçeneği değerlendiriyor.

2 Mayıs 2024 16:54

Güncellenme: 2 Mayıs 2024 17:09

Bitcoin madencisi Stronghold Digital Mining (SDIG), şirketin potansiyel satışını içerebilecek stratejik alternatifleri araştırmaya başladı.


Madenci bugün yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: "Şirket, hissedar değerini en üst düzeye çıkarmak için, şirketin tamamının veya bir kısmının satışı, şirket varlıklarının bir kısmının veya tamamının satışı gibi pek çok konuyu değerlendiriyor."


Bitcoin madenciliği için kömür atık yığınlarını enerjiye dönüştüren şirket Stronghold, bu hamlenin, hisse senedinin piyasadaki diğer madencilik emsallerine kıyasla "değerleme kayması" nedeniyle gerçekleştiğini söyledi.


Stronghold'un başkanı ve icra kurulu başkanı Greg Beard, "Stronghold'un Yönetim Kurulu ve yönetim ekibi, hissedarlarımız için şirket değerini en üst düzeye çıkarmaya kararlı ve bu amaçla, stratejik alternatifleri kapsamlı ve ayrıntılı bir şekilde incelemeye başladı" dedi.


Şirket, Cohen ve Company Capital Markets'ı mali danışman olarak işe aldı ve incelemenin tamamlanması için henüz kesin bir zaman çizelgesi belirlenmediğini söyledi. Şirket hisseleri açıklamanın ardından yaklaşık %7 arttı.


Hisseler bu yıl yüzde 62 oranında düşerken, Riot Platforms (RIOT) ve Marathon Digital (MARA) gibi rakipler de yaklaşık yüzde 40 oranında değer kaybetti. Bitcoin ise bu yıl %39 arttı.


Birleşmeler ve satın almaların yarılanmadan sonra ivme kazanacak alanlardan biri olacağı tahmin ediliyordu ve bu da madencilik sektörünü daha rekabetçi hale getirdi.


Daha güçlü bilançolara sahip madenciler düşük değerlemelerle işlem gören varlıkları satın almaya başladıkça, madencilik sektöründe birleşme ve satın almalarda halihazırda bir artış yaşandı.


Daha Fazla Oku

    Bitcoin madenciliğistronghold digital

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk