Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitcoin Madencisi Marathon’un İlk Çeyrekteki Kazancı Tahminlerin Üzerinde

SEC, menkul kıymetler yasalarını ihlal etmiş olabilecek işlemleri araştırmaya devam ediyor.

11 Mayıs 2023 14:17

Güncellenme: 11 Mayıs 2023 15:08

Kuzey Amerika’daki halka açık en büyük kripto madencilerinden biri olan Marathon Digital Holdings (MARA), Bitcoin fiyatının yükselmesi ve üretimin artmasıyla hisse başına daha az zarar ettiklerini bildirdi.


Aynı zamanda şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından başka bir mahkeme celbi daha aldığını açıkladı. Düzenleyici, ortada federal menkul kıymetler yasasının ihlal edilmiş olabileceği bir işlem olup olmadığını araştırıyor. Şirket soruşturmada iş birliği taraftarı olduğunu da belirtiyor.


FactSet verilerine göre, Marathon’un hisse başına 0,08 dolar zarar etmesi bekleniyordu ancak şirket bu zararın 0,05 dolar olduğunu açıklandı. Böylece bir önceki çeyrekte 3,14 dolar olarak açıkladığı değer düşmüş oldu. Gelir miktarı ise bir önceki çeyrekte 28,4 milyon dolarken bu yılın ilk çeyreğinde 51,1 milyon dolara yükseldi. Analistler bu rakamın 48,8 milyon dolar olmasını bekliyorlardı.


Geçtiğimiz yıl ortaklarından biri olan Compute North’un iflası da dahil olmak üzere birçok operasyonel engelle karşılaşan Marathon, o zamandan bu yana üretimi artırdı. Firmanın operasyonel hash rate’i yüzde 64 artarak 11,5 EH/s değerine yükseldi ve Bitcoin üretiminde 2,195 BTC (80 milyon dolar) ile rekor kırdı. Bitcoin’in fiyatı da yüzde 70’ten fazla artış gördü.


Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Fred Thiel, yaptığı açıklamada “Tüm sektörün dayanıklılığını sınayan 2022’yi atlatıp hash rate’imizi artırdık, madencilik maliyetlerimizi düşürdük ve ilk çeyrekte bilançomuzu iyileştirerek yıla güçlü bir başlangıç yaptık.” dedi.


Marathon hisseleri ise açılış öncesi Nasdaq işlemlerinde yüzde 2’den fazla düştü.


SEC tarafından yollanan mahkeme celbi, şirketin Montana’da yer alan işletmesinin 6 milyon adi hisse senediyle ilgili açıklamasından sonra gelmişti.


Daha Fazla Oku

    miningkripto madenciliğiBitcoinbtcSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BlackRock CEO’su Larry Fink: “Bitcoin Meşru Bir Finansal Araç”

16 Temmuz 2024 10:01

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk