Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitcoin Madencisi Marathon Digital'in Montana Operasyonları Fırtınadan Sonra Çevrimdışı Oldu

Madencinin tesisinde, şirketin aktif filosunun yüzde 75'inden fazlasını temsil eden yaklaşık 30.000 madenci vardı.

29 Haziran 2022 08:16

Güncellenme: 29 Haziran 2022 08:19

Bitcoin madencisi Marathon Digital (MARA), Montana, Hardin'deki aktif filo madencilerinin, 11 Haziran'da bölgeden geçen bir fırtına nedeniyle şu anda elektriksiz olduğunu söyledi. 


Şirketten yapılan açıklamada madencilerin hasarlı elektrik üretim tesisi onarılana kadar muhtemelen çevrimdışı kalacakları belirtildi.


Ancak şirket, bazı madencilik kulelerinin Temmuz ayının ilk haftası gibi erken bir tarihte çevrimiçi hale gelebileceğini ve düşük kapasitede çalışabileceğini söyledi.


CEO Fred Thiel yaptığı açıklamada, “Madencileri tamamen tekrar çevrimiçi duruma getirmek zaman alacak ve hash gücümüzü yeniden oluşturmak ve bitcoin üretimimizi iyileştirmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız” dedi. 


Thiel, Bu sürecin bir parçası olarak, Hardin madencilerini tekrar çevrimiçi duruma getirmek için çalışırken bitcoin kazanma olasılığımızı artırabilmemiz için yaklaşık 0,6 exahash'ı temsil eden aktif madencilerimizi üçüncü taraf bir madencilik havuzuna işaret edecek şekilde yönlendirdik” ifadelerini kullandı.


Madenci 9 Haziran’da, Mayıs ayında Teksas'ta enerji verme gecikmeleri ve Hardin'deki tesisinde devam eden bakım sorunları yaşadığını ve bunun başlangıçta beklenenden yaklaşık yüzde 47 daha az bitcoin üretimine yol açtığını söyledi.


Marathon, Nisan ayında, bu yılın üçüncü çeyreğinde madencileri Montana tesisinden daha sürdürülebilir enerji kaynaklarına taşımaya hazırlandığını da belirtti.  •  

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Uzun Bitcoin ve Kısa Bitcoin Cash Yatırımcıları Mt. Gox Ödemelerinden Fayda Sağlıyor

11 Temmuz 2024 11:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk