Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitcoin Madencisi Marathon Digital’ın Hedefleri Cowen Tarafından Düşürüldü

Banka, hisse fiyatı hedefini 9 dolara yükseltti, ancak hisse senedinin şu anki seviyesinin altında kaldı.

24 Ağustos 2022 13:02

Güncellenme: 24 Ağustos 2022 16:07

Yatırım bankası Cowen, durgun ikinci çeyrek sonuçlarının ardından Bitcoin (BTC) madencisi Marathon Digital Holdings (MARA) için gelir tahminini düşürdü; EBITDA’yı (FAVÖK) ve madencilik marjı beklentilerini ayarladı; şirketi iddialı hashrate hedefleri hakkında da uyardı.


Marathon, fırtınalar ve enerji gecikmeleri nedeniyle binlerce madencilik riginin çalıştırılamayınca ikinci çeyrekte hayal kırıklığı yaratan sonuçlar ortaya çıktı. Bununla birlikte firma, 2023 ortasına kadar saniyede 23.3 exahash (EH / s) hashrate hedefine ulaşmasına yardımcı olacak anlaşmaları açıkladı.


Cowen analistleri Stephen Glagola ve George Kuhle, bu gibi anlaşmaların Marathon'un üçüncü taraflara olan bağımlılığını ve altyapı kontrolünün eksikliği nedeniyle yürütme risklerini ortaya çıkarabileceğini dile getiriyorlar. Bu üçüncü taraflardan birinin, "sınırlı işletme geçmişine sahip bitcoin madenciliği işine nispeten yeni giren" Applied Blockchain (APLD) olduğunu belirtiyorlar.


Cowen ekibi, bu hayal kırıklığı yaratan üç aylık sonuçları yansıtarak Marathon için 2022 gelir tahminini 204 milyon dolardan 150 milyon dolara düşürdü, şimdi 189 milyon dolara karşılık gelen görüş birliği tahmininin de altında.


Cowen, düzeltilmiş EBITDA (FAVÖK) beklentilerini 86 milyon dolardan 39 milyon dolara ve madencilik kârını 132 milyon dolardan 91 milyon dolara düşürdü, %64.7 marjdan %61 kâr marjına geriledi.


Cowen, Market Perform'da Marathon'u derecelendirmeye devam ediyor, ancak son yedi hafta içinde hisse senedi fiyatını neredeyse üçe katlayarak hisse başına 14 dolar olduktan sonra fiyat hedefini 7 dolardan 9 dolara yükseltti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Degen Chain İki Günlük Aradan Sonra Tekrar Faaliyete Geçti

15 Mayıs 2024 14:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk