Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitcoin Madencisi Marathon Digital, Birinci Çeyrek Beklentilerini Karşılayamadı

Madencinin hisseleri dün öğleden sonra yaklaşık %1,5 düştü.

10 Mayıs 2024 11:31

Güncellenme: 10 Mayıs 2024 12:06

En büyük bitcoin madencilerinden biri olan Marathon Digital (MARA), ilk çeyrek boyunca karşılaştığı operasyonel zorluklar nedeniyle beklentileri karşılayamadı.


Şirket, yılın ilk üç ayında bir önceki çeyreğe göre %34 düşüşle sadece 2.811 bitcoin çıkardı.


Dün yapılan açıklamada, "Çeyrek boyunca elde edilen bitcoin üretimi ve gelirler, beklenmedik ekipman arızaları, iletim hattı bakımı ve Garden City ile diğer tesislerde karşılaşılan olumsuz hava koşulları sebebiyle gerçekleşen kesintilerden olumsuz etkilendi" ifadeleri yer aldı.


İlk çeyrekte hisse başına 1,26 dolarlık kazanç bildiren Marathon, aslında Wall Street'in 0,02 dolarlık tahminlerini geride bıraktı. Ancak şirket yeni onaylanan FASB gerçeğe uygun değer muhasebe kurallarını benimsediği için çok daha yüksek bir rakam bildirmesi gerekiyordu. 


Madenci, 2024 için saniyede 50 exahash'a (EH/s) kadar artış kılavuzuna bağlı kalsa da, 2025 için bunu artırmayı planlıyor.


Marathon hisseleri dün öğleden sonra yaklaşık %1,5 düştü. Hisseler yıl bazında %26 düşerken, rakip şirket Riot Platforms (RIOT) %40 değer kaybetti.


Daha Fazla Oku

    Bitcoin madenciliğimaramarathon digital

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk