Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitcoin Madencisi Hut 8, USBTC Birleşmesinin Ardından İş Modelini Geliştirdi

Broker, satın alım notunu korurken fiyat hedefini 17,50 dolardan 14 dolara düşürdü.

5 Nisan 2024 13:16

Güncellenme: 5 Nisan 2024 14:22

Bitcoin (BTC) madencisi Hut 8 (HUT), geçen yılın sonunda US Bitcoin Corp. (USBTC) ile birleşmesinin tamamlanmasının ardından birden fazla gelir akışına sahip çok daha çeşitlendirilmiş bir şirket olduğunu bildirdi.


Joseph Vafi liderliğindeki analistler: "Yeni Hut 8, saniyede ~7 exahash (EH/s) büyüklüğünde kendi kendine madencilik kapasitesine sahip ve kendi kendine madencilikten elde edilen gelir, toplam gelirin ~%68'ini oluşturuyor. Geri kalanı ise yönetimli hizmetler, barındırma ve yüksek performanslı bilgi işlemden (HPC) geliyor."


Broker, satın alma notunu korurken hisse senedi fiyat hedefini 17,50 dolardan 14 dolara düşürdü. Hut 8 dünü 9,69 dolardan kapadı.


Canaccord, işletme birleşmesi tamamlandıktan sonra Hut 8'in maliyetleri düşürmek ve nakit akışını artırmak için bir yeniden yapılandırma programı başlattığını belirtti.


"Bu amaçla şirket, USBTC'nin tescilli teknolojisini tüm tesislere dağıttı. Bir enerji yönetimi yazılımı kullanarak, yalnızca kârlı olduğunda BTC madenciliği yapıyor."


Canaccord’un raporunda, bu ayın sonlarında beklenen Bitcoin yarılanması etkinliğiyle birlikte, yönetimin yeni madencilik makineleri satın almak için üzerine daha çok düşünülmüş bir yaklaşım benimsediği belirtildi.


"Son olarak, 9.000 BTC'nin üzerinde varlığın HODL edilmesi şirkete önemli bir esneklik sağlıyor."


Hut 8'in eski CEO'su Jamie Leverton, firmanın açıktan satış raporundan sadece haftalar sonra, şubat ayında şirketten ayrıldı. Yerine US Bitcoin Corp.'un kurucu ortağı olan şirketin başkanı Asher Genoot geçti ve kasım ayında Hut 8'in başkanı ve yöneticisi oldu.


Daha Fazla Oku

    btchut 8Bitcoin madenciliği

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk