Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitcoin Madenci Şirketi SAI.TECH Operasyonel ve Maliyetteki Belirsizlikleri Gerekçe Göstererek Kazakistan’daki Operasyonlarını Durdurdu

NASDAQ’da listelenen şirketin rafa kaldırılan planı Orta Asya ülkesindeki güç kaynağı operasyonunun ikinci fazını içeriyor

3 Ağustos 2022 17:15

Güncellenme: 3 Ağustos 2022 17:21

ABD Sermaye Piyasası Kurulu’na bulunulan beyana göre Singapur merkezli Bitcoin madenci şirketi SAI.TECH (SAI) Kazakistan pazarına genişleme planlarını durdurdu.


  • Rafa kaldırılan operasyon, 2021 yılında Better Tech Limited’le yapılan anlaşma dahilinde Kazakistan’da 90 MW’lık güç kaynağı iş birliğinin ikinci fazını içeriyordu.

  • SAI.TECH Mayıs ayında Kazakistan’da iş yapan partnerleri ve hosting müşterilerinden operasyonel istikrarsızlık ve maliyete dair belirsizliklere ilişkin şikayetler almıştı. Haziran 2022’de başlayan ülke çapındaki protestolar nedeniyle söz konusu operasyonlar halihazırda gecikmeli ilerliyordu.  

  • Çin’in kripto madenciliğini geçen yıl yasaklamasının ardından birçok şirket madencilik operasyonlarını Kazakistan’a kaydırmıştı. Orta Asya’daki karayla çevrili bu ülke, yasadışı kripto madenlerine katı düzenlemeler getirmiş, sektör üzerindeki vergilendirmeyi artırmıştı.

  • Elektrik kesintileriyle boğuşan Kazakistan’da hükümet tüm kripto madencilerinin yetkili makamlara kaydolmasını talep etmişti.

  • SAI.TECH’in 90 MW’lık güç kaynağının ikinci fazı durdurulsa da 2021’in Ağustos ayında faaliyete başlayan ve 15 MW’lık kapasiteli birinci fazı çalışmaya devam edecek.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk