Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Bitcoin Madenci Şirketi Marathon, İflas Eden Compute North’tan Kalan Parasını Kurtarmaya Çalışıyor

Marathon Digital’in hedefinde 50 milyon dolarlık mevduattan kalan 22 milyon doları kurtarmak var

7 Aralık 2022 15:14

Güncellenme: 7 Aralık 2022 16:25

Halka açık en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden Marathon Digital’in hedefinde (MARA), iflas eden bir diğer Bitcoin madencisi ve veri merkezi tedarikçisi Compute North’ta kalan 50 milyon dolarlık mevduatının 22 milyon dolarını kurtarmak var.


Kendine ait madencilik tesisi bulunmayan ve bilgi işlemde üçüncü parti veri merkezlerini kullanan Marathon daha önce, Compute North’a 50 milyon dolarlık işletme bedeli ödediğini söylemişti. Salı günü yapılan açıklamaya göre şirket, bu tutardan 8 milyon doları sildiğini ve geriye kalan 42 milyon doların 22 milyon dolarını kurtarmayı beklediğini açıkladı.


Marathon böylece geride hesaba katılmayan 20 milyon dolar kaldığını ve “mevduatını tam anlamıyla kurtarabilmek için çeşitli taraflarla beraber çalışmaya” devam ettiğini söyledi.


50 milyon dolarlık mevduata ek olarak Marathon tarafından daha önce yapılan açıklamada şirketin Compute North’un farklı varlıklarında değiştirilebilir tercihli hisselere 10 milyon dolar ve 21,3 milyon dolarlık teminatsız bono yatırımı yaptığını söylemişti.


Geçtiğimiz ay iflas başvurusunda bulunan Compute North buna gerekçe olarak sert geçen ayı piyasasını göstermiş, en büyük borç vereniyle sıkıntılar ve tedarik sorunları yaşadığını söylemişti. Marathon, Compute North’un en büyük müşterilerinden biri ve Bitcoin donanım teçhizatlarını Compute North’un veri merkezlerini ücret karşılığında kullanıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk