Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitcoin Ağı Yoğunluğu Binance'in Çekim İşlemlerini Durdurmasına Neden Oluyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası çekilme işlemlerini tekrar başlatmış olsa da, Bitcoin protokolü için sorunlar hala devam ediyor.

14 Mayıs 2023 17:42

Güncellenme: 14 Mayıs 2023 18:09

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Bitcoin blok zincirinde bekleyen işlemler ve yüksek ücretler nedeniyle pazar sabahı ABD saatiyle Bitcoin (BTC) çekilme işlemlerini geçici olarak durdurdu.


Şirket, çekilme işlemleri hakkındaki ilk Twitter duyurusunun üzerinden iki saat geçtikten sonra çekilme işlemlerine tekrar başladı.


Zincir üzerindeki veriler, 2018 ve 2021 boğasında görülen herhangi bir andan daha yüksek olan ve neredeyse 400.000 onaylanmamış işlem olduğunu gösteriyor.Ortalama işlem ücreti de Mart ayından bu yana iki katına çıktı ve iki yıllık bir yüksekliğe ulaştı. Mevcut işlem ücreti sadece 8 doların üzerinde ve bir yıl öncesine göre %309'luk bir değişim gösteriyor.


"Bu mevcut ücret çılgınlığı bir anomali" 

CoinDesk daha önce Luxor Technologies'ın Bitcoin madencilik havuzu başı içerik yöneticisi Colin Harper'ın bu konuda görüşlerini aktarmıştı. Harper konuyla ilgili "Geçmişteki işlem ücretleri ile bu atlayış arasındaki en büyük fark BRC-20 standardıdır. Bu standardın benimsenmesi, ücretleri artırıyor." demişti.


Bitcoin ordinal yazım kesitlerinden, BRC-20 standartlarından 14.000 belirteçte şu an itibariyle 482 milyon dolarlık bir piyasa değeri olduğunu söyleyebiliriz.


Bitcoin şu anda 24 saatlik süre içinde %0.15 düşüşle 26,906 dolardan işlem görüyor.Daha Fazla Oku

    BitcoinBinance

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BTCTurk Hacklendi, Binance Süreç için Destek Veriyor

22 Haziran 2024 19:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk