Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bir Borsa Daha Rezerv Kanıtını Paylaştı

FTX çöküşünün ardından rezerv kanıtlarını paylaşan kripto para borsaları kervanına Bitget de katıldı

11 Ocak 2023 16:55

Güncellenme: 11 Ocak 2023 20:46

Seyşeller merkezli kripto para borsası Bitget müşteri fonlarının güvenliğini artırmak adına yeni bir fon saklama servisine başladıklarını açıkladı.


Bitget aynı zamanda “kullanıcıların güvenini tesis etmek” için varlıkların 1:1 oranında tutulduğu Merkle Ağacı rezerv kanıtını yayımladıkları duyurdu.


Borsa tarafından yapılan basın açıklamasına göre, söz konusu fon saklama servisinden yararlanılması için kullanıcıların platformdaki varlık toplamları 100 bin dolar ve üzeri olmak zorunda. Açıklamada, “Başvuru onaylandıktan sonra kullanıcıya ana rezervden ayrı, fonları kontrol edip çekebilecekleri, kendi adresi olan ayrı bir cüzdan tanımlanacağı” belirtildi. Varlıkların ayrı bir cüzdan tutulmasına ilişkin Bitget’in görüşü ise şöyle: “Bu yöntem, kullanıcıların fonlarını toplu çekim işlemleri (panik çekim) sebebiyle borsa hücumu veya diğer siber tehlikelerden etkilenmelerini engeller. Cüzdan varlıkları kullanıcının gereklilikleri karşıladığından emin olmak için günlük bazda toplanır.”


Aynı zamanda rezervlerini paylaşan Bitget’in açıklamasına göre 31 Aralık 2022 itibarıyla borsanın BTC rezervleri yüzde 650, USDT rezervleri yüzde 185 ve ETH rezervleriyse yüzde 237 oranında seyrediyor.


"Endüstrideki bazı kötü aktörlerin düşüşünden sonra..."

Konuya dair değerlendirmelerde bulunan Bitget’in genel müdürü Gracy Chen, “Endüstrideki bazı kötü aktörlerin düşüşünden sonra güvenlik için bir dizi önlem aldık” dedi ve ekledi: “300 milyon dolarlık Bitget Koruma Fonu ve Merkle Ağacı kanıt rezervlerinin ardından, fon saklama servisini de duyurmaktan gurur duyuyoruz. Yeni servis, uygun kullanıcılara adanmış cüzdanlar ve endüstri derecesi güvenlik sistemleri ile kullanıcılarımız ve onların varlıkları için güvenliği şeffaflığı teşvik edecek ve güvenliği artıracaktır.”


Daha Fazla Oku

    kripto para borsasıBitgetFTXrezerv kanıtı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Kripto Cumhuriyetçi Adayların Gündeminde

7 Aralık 2023 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk