Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance’in Rezerv Kanıtlarını Değerlendiren Denetçi Firma, Kripto Müşterileriyle Çalışmayı Durdurdu

Binance’in elindeki Bitcoin rezervlerinin tamamının teminatlandırıldığına dair rapor, Mazars’ın sitesinden kaldırıldı

16 Aralık 2022 14:28

Güncellenme: 16 Aralık 2022 15:01

Binance tarafından yapılan açıklamaya göre, Binance ve diğer kripto para borsalarının rezerv kanıtlarını değerlendiren denetim firması Mazars, bütün kripto müşterileriyle çalışmayı durdurdu.


Binance’in bir sözcüsü “Mazars’ın Crypto.com, KuCoin ve Binance’in aralarında bulunduğu tüm kripto müşterileriyle çalışmalarını geçici olarak durdurduğu belirtildi” diye konuştu. Söz konusu hamle Bloomberg tarafından da haberleştirildi.


Mazars, geçtiğimiz ay Binance’in rezerv kanıtlarını değerlendirmiş ve borsanın Bitcoin rezervlerinin teminatlandırıldığını açıklamıştı. Mazars’ın web sitesinde söz konusu raporun linki kaldırılmış durumda.


Denetim firması aynı zamanda KuCoin’in BTC, ETH, USDT ve USDC rezervlerinin tamamen teminatlandırıldığını açıklamıştı. Aynı şekilde söz konusu rapora şu anda ulaşılamıyor. Mazar’ın Crypto.com değerlendirmesi de varlıkların birebir oranda bulunduğu üzerineydi.


Kripto para borsası FTX’in geçen ay iflasını açıklamasının ve eski CEO Sam Bankman-Fried'ın Bahamalar’da dolandırıcılık ve kara para aklamayla suçlarıyla tutuklanmasının ardından diğer kripto para borsaları rezerv kanıtlarını açıklamak için sıraya girmişti.


Mazars konuya ilişkin CoinDesk’in yönelttiği soruları cevapsız bıraktı.  

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
JPMorgan: Bitcoin Fiyatı Yarılanmanın Ardından Düşebilir

18 Nisan 2024 13:21

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk