Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Binance Yöneticisinden “Şirketin Merkezi Borsası 10 Yıl İçinde Ortada Olmayabilir” Kehaneti

Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillman, kripto endüstrisinin merkeziyetsiz finansa yönelişi nedeniyle borsanın geçerliliğini kaybedebileceğini söyledi.

2 Aralık 2022 08:46

Güncellenme: 2 Aralık 2022 08:57

Binance’te baş strateji sorumlusu Patrick Hillman, kripto piyasasının merkeziyetsiz finansa doğru ilerlemesi nedeniyle şirkete ait merkezi borsanın10 yıl içinde var olmayabileceğini söyledi.


Dünyanın en büyük kripto borsası durumundaki Binance, şu sıralarda, FTX'in çöküşünün ardından müşterilerinin varlıklarını desteklediğini göstermek için rezerv kanıtı uygulayıp müşterilerinin güvenini korumaya çalışıyor. Hillman, CoinDesk’in First Mover programında bu sürecin devam ettiğini ancak fazlasıyla yavaş olduğunu belirterek, “Denetçi atamak da dahil olmak üzere çok fazla adımı gerektiren bir süreç olacak. Binance için bu denetimi gerçekleştirmek zaman alan bir şey” ifadelerini kullandı.


Binance, kripto şirketlerinin yanı sıra yeni kurulan şirketlere yönelik sektör kurtarma fonu sağlıyor. Hillman yaptığı açıklamada, borsanın, saklama rezervlerinin dışında kurumsal rezervlerinden 2 milyar dolara kadar katkı yapacağını belirtti.


Hillman, “Borsanın rezervlerine güvenim tam, borsa, kullancıların varlıklarını doğrulamak için Merkle Tree analizi uyguluyor” dedi.


Hillman, Binance'in "New York Borsası, Londra Borsası ve yaklaşık Tokyo Borsası'nın toplamından daha büyük olmasına rağmen, rezerv kanıtı oluşturma konusundaki yavaşlığının kendisini biraz utandırdığını dile getirdi ve “Sonuç olarak piyasa bunu şart koşacak.Bu konuda hiçbir mazeret olamaz. Biraz geç kaldık ancak arayı kapatıyoruz” dedi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk