Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance ve Huobi, Harmony Hack’iyle Bağlantılı 1,4 Milyon Dolarlık Kripto Parayı Dondurdu

Blok zinciri analitik firması Elliptic, parayı Tornado Cash üzerinden takip ettiğini açıkladı.

15 Şubat 2023 10:22

Güncellenme: 15 Şubat 2023 12:20

Blok zinciri analitik firması Elliptic’ten yapılan açıklamada, kripto borsaları Binance ve Huobi’nin Harmony Bridge soygunu ve Kuzey Koreli korsanlarla bağlantılı 1,4 milyon dolarlık kriptoyu dondurduğu belirtildi.


Elliptic, blog göndersindeki paylaşımında, Binance ve Huobi’nin hesapları dondurmalarına neden olan bilgiyi sağladığını açıklarken Harmony kullanıcılarının varlıklarını farklı alanlara taşımasına olanak tanıyan 100 milyon dolar değerindeki köprü saldırısına erişene kadar fonların izini sürdüğünü söyledi.


Geçtiğimiz yıl Haziran ayında, Harmony'den100 milyon doları aşkın tutarda kripto para hacklenmiş ve bu saldırı o dönemdeki en büyük kripto hacklerinden biri olmuştu.


Geliştiriciler Twitter üzerinde açıklamada bulunmuş ve “Harmony ekibi Horizon köprüsünde yaklaşık 100 milyon dolar tutarında bir hırsızlık tespit etti. Suçluyu belirlemek ve çalınan fonları almak için ulusal makamlar ve adli uzmanlarla çalışmaya başladık” ifadelerini kullanmışlardı.


Horizon köprüsü, kullanıcılarının tokenlar, sabitcoin’ler ve NFT’ler gibi varlıklarını ethereum, Binance Smart Chain (BSC), ve Harmony blok zincirlerine geçirmesine izin vermişti.


Olayın ardından federal müfettişler, Kuzey Kore'nin kötü şöhretli hacker kanadı Lazarus Group'un, borsalardan ve altyapıdan yüz milyonlarca kripto doları çalmak için yürüttükleri çok yıllı kampanyanın bir parçası olarak köprüye saldırdığını söylemişlerdi.Daha Fazla Oku

    BinanceHuobiellipticharmonyhack

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk