Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance, USDC, USDP ve TUSD Coinlerini Kendi Stabil Coin'ine Dönüştürüyor

Bu hareket, Binance platformunda işlem gören dünyanın en büyük ikinci stabil coini USD Coin'i (USDC) ortadan kaldırıyor.

6 Eylül 2022 12:36

Güncellenme: 6 Eylül 2022 13:45

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, müşterilerine ait fonları USD Coin’i de içerecek şekilde kendisine ait Binance USD’ye otomatik olarak taşıyacağını açıkladı ve stabil coin kripto para piyasasının ortasına bombayı bıraktı.


Binance, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, USDC, USDP  ve TUSD ‘kapsamındaki tüm yatırımları 29 Eylül’den itibaren BUSD’ye çevireceğini ve müşterilerinin bu tarihten itibaren bu yatırımları otomatik olarak BUSD olarak göreceklerini duyurdu.


Ancak müşteriler Binance'den para çekme işlemlerinde USDC, USDP veya TUSD cinsinden para çekebilecekler.


Binance’in bu kararı, en büyük ikinci stabil coin konumundaki  USDC'yi kripto dünyasının en etkin noktalarından uzaklaştırırken piyasanın en büyüğü Tether'i (USDT) geçmenin de önünde bir engel yaratıyor.


USDT 68 milyar dolarlık piyasa değerine sahipken, USDC 52 milyar dolarla hemen ardında yer alıyor. BUSD ise bu sıralamada 19 milyar dolarlık değeriyle üçüncü sırada yer alırken USDP ve TUSD çok daha küçük değerlere sahipler.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Hedge Fonu Nine Blocks, Dubai Dijital Varlık Lisansıyla Övünüyor

27 Kasım 2023 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk