Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance Türkiye: Kısa Vadede Tamamen Yasal Mevzuata Odaklandık

"Yasanın çıkmasını takiben lisans başvuru sürecimizi derhal başlatarak, en kısa sürede lisans almayı hedefliyoruz."

26 Şubat 2024 17:07

Güncellenme: 26 Şubat 2024 17:54

Binance Türkiye CEO'su Mücahit Dönmez, kısa süre içinde çıkması beklenen kripto varlıklara yönelik yeni yasaya hazır olduklarını açıkladı. Dönmez, yasanın çıkmasını takiben Binance Türkiye'nin lisans başvurusunu en kısa sürede tamamlayarak lisanslı bir firma olarak faaliyetlerine devam etmeyi planladıklarını söyledi.


Dönmez, yaptığı açıklamada "Kısa vadede tamamen mevzuata odaklanmış durumdayız. Bildiğiniz gibi kısa süre içinde bir mevzuat gelecek ve bir tam lisanslama rejimi söz konusu olacak. Bütün kripto varlık hizmet sağlayıcılar için biz kısa sürede lisans başvurumuzu tamamlayıp lisanslı bir firma olarak faaliyetlerimize devam etme arzusu içindeyiz. Bütün odak noktamızı bu oluşturuyor." dedi.


Binance Türkiye Güvenlik ve Düzenleme İçin Güçlü Altyapısına Güveniyor

Sektördeki en büyük zorlukların güvenlik ve düzenleyici çerçeve eksikliği olduğunu vurgulayan Dönmez, güven bunalımını aşmak için gerekli reflekslere sahip olduklarını ve mevzuata uygun şekilde faaliyet göstererek bu sorunu fırsata dönüştüreceklerini belirtti. 


Uzun vadede bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrası için de kullanıcılar için güvenli bir platform olmaya devam etmeyi hedeflediklerini belirten Binance Türkiye CEO’su Mücahit Dönmez, “Kullanıcıların güvenine de layık olmaya devam etmek arzusu içindeyiz. Bunun için de sürekli olarak kendimizi güncellemek, teknoloji yatırımlarımızı yapmak ve kullanıcıların korunmasını ana stratejimiz olarak belirledik.” dedi. 


Geçtiğimiz yıl İSO 27001 ve 27701 sertifikalarını alarak Binance Türkiye altyapısını güçlendirdiğini aktaran Dönmez, bu sertifikaların lisans alma süreci için bir prova niteliğinde olduğunu ve bu hazırlığın kendilerine avantaj sağlayacağını belirterek, teknoloji ve insan kaynaklarına yatırımlarını sürdüreceklerini söyledi.


Binance Türkiye'den Kullanıcılara Müjde 

Dönmez, Binance Türkiye'nin yıl içinde kullanıcılarına sürprizler hazırladığını da açıkladı. Dönmez, "Bu yıl, kullanıcıların olmasını istediği ne özellik varsa Binance Türkiye'de hayata geçireceğiz." dedi.


Daha Fazla Oku

    Binance TürkiyeKripto Yasası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
10 Milyon Dolar Toplayan Homium, Avalanche'ta Konut Kredileri Tokenize Ediyor

16 Nisan 2024 17:37

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk