Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance TR ve Teknolojide Kadın Derneği’nden Kadınlara Güç Verecek Yeni İnisiyatif: Binance Teknolojide Kadın Akademisi

Binance Teknolojide Kadın Akademisi, Binance Blockchain Week İstanbul'un ikinci gününde gerçekleştirilen etkinlikle tanıtıldı.

19 Aralık 2023 18:40

Güncellenme: 19 Aralık 2023 18:44


  • Binance TR ve Teknolojide Kadın Derneği, kripto, blokzincir ve Web 3.0 alanlarında yeni nesil finansal okuryazarlığı artırarak kadınları güçlendirmeyi amaçlayan Binance Teknolojide Kadın Akademisi’ni hayata geçirdi.

  • 8 haftalık bir pilot programla finans, teknoloji, kripto, NFT, bulut bilişim gibi konularda eğitim, mentorluk sunacak olan Akademi, eğitimlere katılan kadınların istihdam edilebilirliklerini artırmayı hedefliyor.

  • Akademinin kurulması hakkında açıklama yapan Binance TR Pazarlama Direktörü Harika Eldoğan ve Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu BaşkanıZehra Öney, başvurular arasından seçilecek üniversite son sınıf ya da yeni mezun 25 genç kadınla pilot uygulamasına başlanacak olan program ile hedeflerinin uzun vadede Türkiye'nin doğusundan batısınabu yeni teknolojilere ilgi duyan tüm kadınlara ulaşmak olduğunu vurguladılar. 


Binance TR ve Teknolojide Kadın Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen, sektörden olan ya da olmayan kadınların bilgi birikimini artırmayı, Türkiye'deki startup ekosistemini desteklemeyi ve kadın girişimcilerin sayısını artırmayı hedefleyen Akademinin 25 Aralık’a kadar başvuru alacak pilot uygulaması, 8 haftalık bir eğitimle 25 öğrenciyi güncel finansal teknolojiler alanında eğitecek.


Harika Eldoğan: Amacımız Kadınları Finans ve Teknoloji Sektöründe Desteklemek

Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney ve Binance TR Pazarlama Direktörü Harika Eldoğan tarafından gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Eldoğan, akademinin hedeflerini açıklayarak, öğrencilere finans, teknoloji, kripto, NFT, bulut bilişim gibi konularda bilgi birikimini artırma fırsatı sunacaklarını belirtti. Aynı zamanda, üniversite 4. sınıf ve yeni mezun öğrencilere finans ve teknoloji alanlarında yeni fikirlerin ortaya çıkmasına destek olacaklarını ve Türkiye'deki startup ekosistemini güçlendirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Eldoğan, kadınların finans ve teknoloji sektöründeki varlığını artırmak için bu inisiyatife destek çağrısında bulundu. 


Zehra Öney: Blokzincir Ekosistemi ve Kripto Dünyasının Getireceği Merkeziyetsizlikte İnsanlar için Teknoloji Geçmişi Gerekmiyor

Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, gelişen teknolojilerle birlikte dünyadaki belirsizliğin giderek arttığından ve insanların teknolojinin hızına istenilen ölçüde yetişemediğinden bahsetti. Öney, Binance ve Teknolojide Kadın Derneği iş birliğinde kurulacak Binance Teknolojide Kadın Akademisi’nin öneminden bahsederken “Çok yakın bir zamanda günlük hayatımızda yaptığımız finansal ve finansal olmayan birçok işlem Web 3.0 ve blokzincir ekosisteminin sağladığı merkeziyetsiz yapı içerisinde var olacak. Bunun için herkesin Web3.0, blockzincir ve kripto alanında eşit düzeyde bir bilgi birikimine sahip olması gerekiyor” dedi. 


Bilim ve teknolojide uzman açığının Türkiye'de ve dünyada giderek arttığının altını çizen Öney, bu açığı kapatmak için kadınlara önemli bir görev düştüğünü belirtti. Blokzincir ve kripto ekosisteminde çalışan kadınların yüzdesinin %20-25 civarında olduğunu paylaşan Öney, akademinin vereceği eğitimlerle blokzincir ve kripto alanında çalışan kadınların yüzdesini artırarak toplumsal cinsiyet eşitliğine katkıda bulunacağını, Türkiye'nin teknolojik ve ekonomik gücüne de güç katacağını ifade etti. Öney, Binance’in toplumsal cinsiyet alanında yürüttüğü çalışmaları önemsedikleri ve destekledikleri için blok zincir ve kripto alanlarında katılımcıların bilgilerini pratiğe dökebilecekleri bir ortam yaratacak akademiyi birlikte yürütmekten son derece mutlu olduklarını dile getirdi.


Binance TR tarafından kadınların sektörü dönüştürebileceği inancıyla hayata geçirilen Binance Teknolojide Kadın Akademisi kapsamında Teknolojide Kadın Derneği mentorluk desteği de veriyor olacak. 

İlham Veren Kadınlardan Başarı Hikayeleri 

Blockchain Week 2023 İstanbul kapsamında gerçekleştirilen İnovasyon Sahnesi'nde Binance TR Sosyal Medya Yöneticisi Tuğçe Bozkurt moderatörlüğünde düzenlenen panelde teknoloji ve kripto alanında çalışmalar yürüten 4 kadının ilham veren hikayeleri paylaşıldı. Tuğçe Bozkurt'un moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele Binance Angel Elif Aydın, Cave Currency Co-founder Ekin Albayrak, Crypto House Co-founder Filiz Yalçın ve Binance Angel Zeynep yer aldı. Panelde, katılımcıların kendi kariyer hikayeleri, sektördeki zorluklar ve merkeziyetsiz dünyanın sunduğu fırsatlar gibi konular ele alındı.Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) Hakkında

Teknolojide Kadın Derneği 31 Ocak 2019'ta Zehra Öney Liderliğinde kurulmuştur. Dernek, misyonu doğrultusunda bilimde ve teknolojide yetkin, uzman, yaratıcı insan kaynağı yetiştirmek, teknoloji sektöründe sayıca ve motivasyon olarak az olan kadın uzman sayısını artırarak kadınları teknolojide istihdama ve üretime kazandırmayı hedefler. Dernek kurulduğu günden bu yana 3 farklı odakta çalışmalarını sürdürmektedir: Eğitim, Sürdürülebilirlik, Araştırma & Ölçümleme. Teknolojide Kadın Derneği eğitim odağında bugüne kadar 4.500 öğrenciyi yapay zeka, veri bilimi, veri analitiği, süreç analizi gibi teknolojide 50 farklı başlıkta uzmanlaştırmıştır. Mezunların %80'i kadın olmakla beraber %93'ü istihdama katılmıştır.


Daha Fazla Oku

    Binanceteknolojide kadın derneği

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Sam Altman'ın Layer-2 Projesi World Chain Geliştiricilere Açılıyor

10 Temmuz 2024 00:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk