Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance TR, Finansal Okuryazarlık Eğitimlerine Devam Ediyor

Binance Türkiye, Çankaya Üniversitesi’nde gerçekleşen ‘Digital Financial Literacy’ etkinliğiyle öğrencilerle buluştu.

17 Mayıs 2023 16:18

Güncellenme: 17 Mayıs 2023 20:24

Binance Türkiye, öğrencilerle bir araya gelerek finansal okuryazarlığı yaygınlaştırma çalışmalarına devam ediyor. Daha önce de 18 blok zinciri öğrenci topluluğunun Türkiye’de ilk defa bir araya gelmesine sağlayan Binance Türkiye ekibi, bu kez Çankaya Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştu. Çankaya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Birce Ergör moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Digital Financial Literacy’ panelinde Binance Türkiye ekibinin yanı sıra Çankaya Blokzincir Topluluğu kurucusu Anıl Karaçay da yer aldı. 


Etkinlikte Binance Türkiye İletişim Müdürü Gökhan Timurhan, Binance ekosistemi hakkında bilgiler verdikten sonra Binance Operasyon Müdürü Umut Uzun ise Binance uygulamasının kullanımını içeren bir sunum gerçekleştirdi. Pazarlama Müdürü Alper Bulut ise NFT dünyasını ve yatırım stratejilerinde dikkat edilmesi gereken unsurları aktardı. Ardından Binance Pazarlama Uzmanı Ezgi Tunç eşliğinde Kahoot ve ödül dağıtımı gerçekleşti. Çankaya Blokzincir Topluluğu kurucusu Anıl Karaçay ise blok zinciri topluluklarının dijital dönüşüm süreci içerisindeki önemine değindi. 


Çankaya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Zeynep Birce Ergör, etkinlikte yaptığı açıklamalarda "Dijital teknolojilerin hızla gelişmesi ve çeşitli alanlarda artan kullanımı, finansal sisteme ve küresel ekonomiye yön vermektedir. Dolayısıyla dijital dönüşümü ve bunun finansal sistem üzerindeki etkilerini anlamak ve değerlendirmek gerekli bir hal almıştır. Günümüzde artık sadece finans, ekonomi ya da bilgi teknolojileri biliyor olmak tek başına yeterli değil. Dijital finansal okuryazarlık eğitimleri, finans ve teknoloji alanında yeterli bir bilgi ve birikime sahip olunması bağlamında büyük önem arz etmektedir. Bugünün üniversite gençliği, yarının yöneticileri, yatırımcıları ve karar vericileridir. Gelecek finansal sistemi şekillendirecek olan onlardır." ifadelerini kullandı.Öğrencilerin Binance’i sahiplenmesinden memnunuz

Binance’in eğitim ve öğrenci topluluklarına verdiği önemin altını çizen Binance Türkiye Pazarlama ve Topluluk Müdürü Alper Bulut, "Önceliğimiz her zaman eğitim. Başta finansal okuryazarlık olmak üzere Web3 ve blok zinciri teknolojileri ile NFT’nin pratik kullanımına dair konuların benimsenerek iyi anlaşılması bizim için son derece önemli. Çankaya Üniversitesi öğrencileri ile bir araya gelerek NFT, Web3, kripto ve blok zinciri konularında bilgi aktarma fırsatı yakaladığımız için çok mutluyuz.” dedi. 


Daha Fazla Oku

    web3nftBinanceBinance TRblok zinciri

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin, Kasım 2021'den Bu Yana İlk Kez 60 Bin Doları Aştı

28 Şubat 2024 17:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk