Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance Teknolojide Kadın Akademisi Başlıyor!

Binance Türkiye’den merkeziyetsiz dünyada kadının gücünü artıracak yepyeni bir inisiyatif…

9 Kasım 2023 12:27

Güncellenme: 9 Kasım 2023 12:29

Web3 çağında eğitim, kadınları güçlendirmenin ve dijital devrimde aktif bir rol almalarının önemli bir aracı olarak öne çıkıyor. Blok zinciri teknolojisi, merkeziyetsiz finans ve diğer yenilikler çevrimiçi dünyayı şekillendirdikçe, sağlam bir eğitim temeli, kadınların bu dinamik alanda gezinmeleri ve katkıda bulunmaları için kapıyı açıyor. Kadınlara Web3 teknolojilerini öğrenmeleri ve aktif olarak kullanmaları için gerekli bilgi ve yetkinlikleri sağlamak, sadece cinsiyet eşitsizliklerini ortadan kaldırmakla kalmıyor, aynı zamanda ekosistemdeki farklı bakış açılarını ve çözümleri de ortaya çıkarıyor. Daha kapsayıcı ve adil bir dijital geleceğe dair yolu açıyor.


Binance Blockchain Week İstanbul’un ikinci gününde İnovasyon Sahnesi’nde bu yolculuğa katkı sağlamayı amaçlayan yeni bir inisiyatifin lansmanı yapıldı. Binance Türkiye ve Teknolojide Kadın Derneği tarafından hayata geçirilen Binance Teknolojide Kadın Akademisi, ilk kez etkinlik kapsamında duyuruldu. Akademinin detaylarını Teknolojide Kadın Derneği Başkanı Zehra Öney ve Binance Türkiye Pazarlama Direktörü Harika Eldoğan paylaştı.


Dernek olarak teknoloji alanında insan yetiştirirken insanların bu bilgileri yaşamsal olarak ortaya koyabilecekleri blok zincir ve kripto alanlarına özel bir önem verdiklerini vurgulayan Zehra Öney, merkeziyetsiz dünyada başarılı olmak için teknoloji geçmişinden gelmek gerekmediğinin altını çizdi. “Kodu ChatGPT yazar, siber güvenlik ile yapay zeka ilgilenir” diyen Öney, bireylerin artık farklı tür bilgilere ihtiyacı olduğunun altını çizdi.


Akademinin hedeflerini açıklayan Harika Eldoğan ise öğrencilerin finans, teknoloji, kripto, NFT, bulut bilişim vb. konularda bilgi birikimini artırmayı, üniversite 4. sınıf ve yeni mezun öğrencilerin finans ve teknoloji alanında yeni fikirler ortaya çıkmasına imkan sağlamayı, Türkiye’deki startup ekosistemini ve kadın girişimlerini desteklemeyi ve kadınların finans ve teknoloji sektöründeki sayılsını artırmaya amaçladıklarını belirtti.


İlk olarak 25 öğrencinin yer aldığı 8 haftalık bir pilot program ile çalışmaya başlayacaklarını paylaşan Eldoğan, eğitimin çerçevesini ve zaman çizelgesini de açıklarken Öney de herkesi bu inisiyatifin bir parçası, destekçisi olmaya davet etti. 


Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget koruma fonu 410 Milyon dolar oldu

6 Aralık 2023 17:08

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk