Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance Sorunlu Kripto Varlıklara 1 Milyar Dolarlık Kurtarma Fonu Ayırıyor

Binance’in söz konusu fonu diğer sektör oyuncularının katkısına da açık olacak

24 Kasım 2022 12:30

Güncellenme: 24 Kasım 2022 12:51

Perşembe günü Bloomberg TV’ye konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) sorunlu kripto varlıklar için 1 milyar dolarlık fon ayırdığını söyledi.


Habere göre CZ “Eğer bu yetmezse daha fazlasını tahsis edebiliriz” diye konuştu.


FTX’in ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın çöküşünün ardından CZ geçtiğimiz aylarda sektördeki liderliğini pekiştirmiş durumda. Geçtiğimiz ay Twitter’ından FTX hakkında duyduğu endişeleri dile getirmiş ve ardından finansal sıkıntılar yaşayan kripto para borsasını satın alma fikrinden de vazgeçmişti.


FTX’in iflasıyla sonuçlanan olay tüm sektörü derinden sarsmış, kripto kredi şirketi BlockFi gibi şirketleri iflasa sürüklemişti.


CZ geçen hafta yaptığı açıklamada Binance’in “Likidite krizi yaşayan sağlam projelere yardım amaçlı” bir kurtarma fonu başlatacağını söylemişti.


Perşembe günü konuşan CZ, Binance’in söz konusu fonda “sektördeki farklı oyunculardan diledikleri gibi katkı sunabilecekleri şekilde rahat bir yaklaşım” izleyeceğini söyledi. Konuya ilişkin ayrıntıların yakında netleşmesi bekleniyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
CSATR “TOP10 Blockchain Saldırısı, Güvenlik Açıkları ve Zayıf Yönleri” Raporu Üzerine Toplandı

25 Eylül 2023 13:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk