Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance: Signature Bank 100 Bin Doların Altında İşlemleri Desteklemeyecek

Kripto dostu olarak bilinen banka kripto sektöründeki gelişmelerle birlikte dijital varlık piyasasındaki pozisyonunu azaltmaya gidiyor.

23 Ocak 2023 08:57

Güncellenme: 23 Ocak 2023 15:01

Kripto para borsası devi Binance’den yapılan bir açıklamaya göre Signature Bank, Binance müşterilerinin işlemlerinde 100.000 dolar alt sınırı getiriyor.


Binance, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada Signature’dan bir bilgilendirme geldiğini ve bankanın 1 Şubat 2023’ten geçerli olmak üzere Binance müşterilerinin alım ve satım işlemlerinde 100 bin doların altındaki meblağlarda destek vermeyeceğini söylediğini ifade ediyor. Bu uygulama Signature’ın müşterisi olan tüm kripto borsaları için de geçerli olacak. 


Bu uygulamayla birlikte bazı bireysel kullanıcılar dijital varlık alım-satımı için kullanılmak üzere SWIFT transferleri gerçekleştiremeyecek.


Binance, ortalama aylık kullanıcılarının yüzde 0,01’inin Signature’dan hizmet aldığını belirterek alternatif çözümlere yönelik arayışlarının devam ettiğini belirtti.


Borsa, kullanıcıların kredi ve banka kartları kullanarak ve Binance’in desteklediği fiat para birimlerinden birini seçerek işlemlerin yapılabileceğini ifade etti.


Bu haber ilk olarak Bloomberg’de yayımlandı.


SWIFT, finansal hizmetler şirketlerinin hızlı ve güvenli şekilde para transferi ve bilgi aktarımı yapabildikleri küresel bir bilgilendirme hizmeti. 


Signature ve bazı diğer finansal hizmetler şirketleri kripto borsası FTX’in çöküşü ve sektördeki dalgalanmalar nedeniyle kripto piyasalarındaki varlıklarını azaltma yoluna gidiyorlar.


ABD’de en kripto dostu bankalardan biri olarak bilinen Signature, Aralık ayında yaptığı açıklamada kripto paralara bağlı mevduatları 8 milyar dolar azaltarak 10 milyar dolara çekmeyi hedeflediğini belirtmişti. 


Eylül 2022 verilerine göre bankanın 103 milyar dolarlık toplam mevduatının yaklaşık dörtte biri (yüzde 23,5 civarı) kripto sektöründen geliyor. Signature CEO’su DePaolo’nun Goldman Sachs tarafından New York’ta düzenlenen bir konferanstaki konuşmasında söylediği üzere banka , son dönemde yaşanan olaylardan sonra bu oranı yüzde 20’nin altına, yüzde 15 civarına çekmek istiyor. 


Bankanın müşterileri arasında FTX de yer alıyordu. Her ne kadar FTX’i,n payı toplam mevduatlar arasındaki yüzde 0,1’den düşük olsa da yaşanan olaylardan sonra Signature’ın hisse değeri Kasım 2022’de yaklaşık yüzde 20 düşüş gösterdi. 


Daha Fazla Oku

    Binancesignature bank

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


James Rubin

James Rubin, CoinDesk'in Batı Kıyısı merkezli ABD haber editörüdür. Diğer kuruluşların yanı sıra Milken Enstitüsü, TheStreet.com ve Economist Intelligence Unit için yazılar yazdı ve editörlük yaptı. Aynı zamanda Urban Cyclist's Survival Guide kitabının yazarlarındandır. Az miktarda bitcoine sahiptir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance TR, Kurumsal Şirketlerin Hesap Açma Sürecini Yeniledi

6 Haziran 2023 13:56

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk