Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance Pool, Bitcoin Madenciliğini Desteklemek İçin 500 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

Firma, zor durumdaki madencilere sermaye sağlayan alternatif kredi kuruluşlarından bir tanesi konumunda.

14 Ekim 2022 08:59

Güncellenme: 14 Ekim 2022 12:05

Kripto kışının madencilik sektörüne verdiği zarar karşısında kripto para borsası Binance bitcoin madencilerine yönelik borç verme firmasını hayata geçirdi.

Binance Pool özel ve kamu madencileri için 500 milyon dolarlık kredi projesi başlatırken madenciler, 18-24 ay aralığında sürecek kredi için fiziksel ya da dijital varlık olarak teminat verecekler.


Binance Pool bir süre önce  blokzincirinin orijinal PoW altyapısını koruyan Ethereum'un çatallı versiyonu ETHW için bir madencilik havuzu açmıştı.


Binance, zor durumdaki kripto madenciliği endüstrisini desteklemek isteyen tek firma değil. Madencilik donanım üreticisi Bitmain'in kurucusu Jihan Wu da zor durumdaki madencilik firmalarının varlıklarını satın almak için 250 milyon dolarlık bir fon kurarken, DeFi platformu Maple Finance ise madencilere işletme sermayesi sağlamak için yüzde 20 faizle borç verme havuzu kurmuştu.


Grayscale de yatırımcıların düşük madencilik altyapı fiyatlarından yararlanmasına yardımcı olmak için bir yatırım aracı oluşturdu. Grayscale, CoinDesk'in ana şirketi olan Digital Currency Group'un bir yan kuruluşu.


Madenciler kripto sektöründeki gerilemeden ve Ethereum'un proof-of-stake'e geçişinden fazlasıyla etkilenirken, Eylül ayı sonunda madenci Compute North 500 milyon dolar borcuna karşılık iflas başvurusunda bulunmuştu.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk