Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance, Pix ile Yerel Para Birimi Mevduatlarına Geri Dönüyor

Uygulamayı 17 Haziran'da durduran şirket, para çekme işlemlerinin kısa süre içinde yeniden başlatılması gerektiğini açıkladı.

6 Temmuz 2022 07:51

Güncellenme: 6 Temmuz 2022 07:53

Binance CoinDesk'e yaptığı açıklamada, Brezilya reali ile Pix üzerinden para çekme işlemlerinin hala askıda olduğunu ve "kısa süre içinde devam etmesi gerektiğini" belirtti.

 Şirket 17 Haziran'da , 2020'den beri Pix üzerinden Binance'in para yatırma ve çekme işlemlerini yürüten yerel ödeme  ağı Capitual ile olan ortaklığını bitirmesinin ardından Pix üzerinden gerçekleşen para yatırma ve çekme işlemlerini durdurmuştu.

Binance, Pix ağına erişmek için Brezilya Merkez Bankası tarafından lisanslanmış bir banka olan BS2 tarafından tutulan banka hesaplarını kullanan Brezilya ödeme platformu Latam Gateway ile çalışıyor.

Binance, konuyla ilgili daha fazla ayrıntı vermeden Capitual'a karşı yasal işlem başlatacağını söylerken Capitual de takasın kullanıcı hesaplarını seçmesini gerektiren bir BC düzenlemesine uymadığı için Binance'e dava açacağını belirtti.

Folha de S.Paulo gazetesine göre , Capitual'ın kurucularından birinin ortağı olduğu bir şirketin, bir suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuklanan Brezilya'da “Bitcoin Firavunu” olarak bilinen Glaidson Acácio dos Santos için para aklamaya yardım ettiği iddia ediliyor. kripto para birimlerini içeren Ponzi şemalarını teşvik etmekten sorumludur.

Pazar günü, yerel gazete Valor economico, São Paulo Adalet Divanı'nın Capitual'ın Binance müşterilerine hesaplarından 451.6 milyon Brezilya reali'ni (yaklaşık 84,6 milyon dolar) engellediğini yazmıştı.

Binance yaptığı açıklamada, Capitual'ın eylemlerinin değer yargılarıyla çeliştiğini söylerken kullanıcıları ve kaynaklarını korumak ve değişiklikten olumsuz etkilenmemelerini sağlamak için Capitual ile ilgili gerekli tüm önlemleri aldığını açıkladı. 


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk