Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance, Madencilik Havuz Hizmetine Ravencoin Desteği Getiriyor

Ethereum Birleşmesi’nin ardından yeni arayışlara giren madenciler Ravencoin gibi alternatif token’lara yönelmişti

23 Kasım 2022 15:07

Güncellenme: 23 Kasım 2022 16:16

Kripto para borsası Binance’in Çarşamba günü paylaştığı blog yazısına göre şirket, madencilik havuz hizmetinde desteklediği token’ların arasına Ravencoin’i (RVN) katıyor. Binance’in söz konusu hamlesi, kripto madencilerinin Ethereum Birleşmesi’nden sonra yeni token’lar arayışında olduğu dönemde geldi.


Eylül ayında Ethereum, ağında kullandığı algoritmasında değişikliğe giderek proof-of-work konsensusundaki bilgisayar ağırlıklı madencilikten uzaklaşarak onaylama süreciyle çalışan proof-of-stake’e geçiş yapmıştı.


Birleşme süreci başladığından beri Ethereum madencileri grafik işlem birimlerini kullanarak para kazanmanın yeni yollarını arıyor. Eski Ethereum madencilerinin grafik işlem birimlerini kullandığı Ethereum Classic (ETC), Ravencoin ve Beam (BEAM) gibi token’lar büyük talep gördü. Coinwarz verilerine göre Ethereum ağında proof-of-stake’e geçiş yapıldığından beri Ravencoin ağındaki işlem sayısı beşe katlandı.


Ancak madenciler yeni token arayışında olsa bile madenci zorluğu olarak da bilinen mekanizmada, ödül kazanmak gittikçe zorlaşmış durumda. Verimliliği düşük makineler ve yüksek maliyetler madenciliği zorlaştıran etmenler arasında.


Binance söz konusu yeni madencilik havuzunda RVN işlemlerinden yüzde 1’lik komisyon alacak.


Binance piyasadaki çöküşle birlikte borçlarını ödemekte zorlanan sıkıntıya düşen madencileri destekleme amacıyla, Ekim ayında madencilik havuz hizmetine 500 milyon dolarlık yeni fon akıtmıştı.  

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget, yeni broker programıyla toplulukları güçlendiriyor

7 Haziran 2023 16:04

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk