Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Binance Kullanıcıları, FTX’in Çöküşünün Ardından 1,35 Milyar Dolarlık Bitcoin Çekti

Kripto para borsası FTX, iflas başvurusu yaptığı için çıkış miktarı büyük oldu.

15 Kasım 2022 09:32

Güncellenme: 15 Kasım 2022 11:18

Dünyanın en büyük kripto para borsası durumundaki Binance, rakip kripto borsası FTX'in iflasıyla birlikte rekor miktarda bitcoin, ethereum ve stabil coin para çekme işlemleri yaşadı.


CryptoQuant’ın yayınladığı verilere göre, Binance, son altı gün içinde net 81.712 bitcoin (1.35 milyar dolar) veya borsadaki ortalama 500.000 bitcoin'in yüzde 15'inden fazlasının platformdan çekildiğini tespit ederken aynı dönemde net 125.026 ether (155 milyon dolar) ve 1.14 milyar dolar stabil coin de çekildi.


Konuyla ilgili Twitter’dan paylaşımda bulunan Binance CEO'su Changpeng Zhao, sükunet çağrısı yaptı ve “Kripto para birimlerinin fiyatları düştüğü zaman para çekme hızında hafif bir artış olması normal” dedi.Coinglass’ın verilerine göre son bir hafta içinde borsalardan çekilen yaklaşık 200.000 bitcoin, borsalarda tutulan bitcoin seviyesini 1.88 milyona düşürdü. Bu durum para çekme işlemlerinde sektör için büyük bir sorun oluşturuyor. Coinbase (COIN), Gemini ve Kraken da Binance gibi yüzdeli düşüşler yaşıyorlar.


Sektördeki hızlı para çıkışları, geçtiğimiz hafta iflas başvurusu yapan FTX’in çökmesiyle hızlandı. CoinDesk’in, FTX’in kardeş şirketi Alameda’nın bilançosunda boşluklar tespit ettiği haberinin ardından şirketin finansal durumu ile ilgili spekülasyonlar da arttı. Bunun üzerine müşterileri, FTX’ten hızlı bir şekilde para çekebilmek için yığılmaya eden oldular, bu da şirketin likidite sorunu yaşamasına neden oldu.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk