Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance, Kripto Suçlarının Nasıl Durdurulacağı Konusunda Eğitim Verecek

Kripto borsasında yönetici olan Matthew Price, CoinDesk TV'nin "First Mover" programında firmasının dünyanın dört bir yanından yetkililerle çalışacağını söyledi.

4 Ekim 2022 13:32

Güncellenme: 4 Ekim 2022 14:59

Binance, kripto suçlularını durdurmaya yardımcı olmak için küresel bir eğitim programı başlatıyor.


Price, "Bu, dünyanın dört bir yanındaki kolluk kuvvetlerine, regülatörlere ve savcılara, kripto para birimi kullanarak meydana gelebilecek mali suçlarla ve suçlarla mücadele etmek için eğitim veren ilk girişim" dedi.


Price, "Kolluk kuvvetlerinin bu suçları soruşturma yeteneğine sahip olması önemlidir ve bunu yapmanın yollarından biri de kriptonun gizemini çözmektir" dedi.


Chainalysis raporuna göre, kripto endüstrisi hack'ler nedeniyle Ağustos ayında 200 milyon dolardan fazla kaybetti.


Yahoo Finance daha önce Binance'in kara para aklamak, çocuk pornografisi dağıtmak ve yaptırımlardan kaçınmak gibi şeyler yapan şüpheli hesapların dolandırıcılık faaliyetlerini "izlemek ve takip etmek" için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışacağını bildirmişti.


Price, bu girişimin bir yıl boyunca gayri resmi olarak araştırıldığını söyledi ve ekibin daha sonra programı daha geniş bir kitleye, "özellikle de soruşturmak adına bazı kaynaklara veya deneyime sahip olmayan yargı bölgelerinde" daha geniş bir kitleye ulaştırmak için bunu bir fırsat olarak gördüğünü açıkladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BNB Chain, opBNB Yol Haritasını Paylaştı

29 Kasım 2023 23:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk