Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Binance Güvenlik Duvarını Yükseltiyor

Binance suçla mücadele kapsamındaki istihdamını bir yılda yüzde 500 artırdı

5 Ocak 2023 10:22

Güncellenme: 5 Ocak 2023 16:34

Kripto para borsası Binance siber suçlarla mücadelede kapsamında güvenlik duvarını yükseltmeye çalışıyor. Binance Küresel İstihbarat ve Soruşturmalar Başkanı Tigran Gambaryan, “Binance 2021’de sektörün en sağlam güvenlik ve araştırma ekibine dönüşecek ekibi kurmaya başladı. Şu anda sahip olduğumuz çalışma arkadaşlarımız ve elimizdeki araçlar göz önüne alındığında, tüm finans sektörünün en güçlüsü konumunda olduğumuzu söyleyebiliriz” diyor.


Suçla mücadele kapsamındaki istihdamlarını bir yıllık dönem içerisinde yüzde 500 artırdıklarını belirten Gambaryan, Binance olarak Kasım 2021’den bu yana emniyet teşkilatlarından 47 binden fazla talep aldıklarını, bu talepleri de ortalama üç gün içerisinde yanıtladıkları ayrıntısını da paylaşıyor. “Bu, geleneksel finans kurumlardan daha kısa bir süre” ifadelerini kullanan Gambaryan "Kripto, yasadışı faaliyetler için güvenli bir sığınak değildir. Binance olarak tüm kripto ekosisteminin sürdürülebilir ve güvenli büyümesinin küresel emniyet teşkilatları ile ortaklık ve diyalog gerektirdiğinin farkındayız ve önümüzdeki dönemde çalışmalarımızı birlikte devam ettireceğimizi umuyoruz” diyor.


Kripto tarafındaki suçlarla mücadele kapsamında hayata geçirdikleri eğitim programları hakkında bilgiler veren Gambaryan, “Bu amaçla Küresel Emniyet Teşkilatları Eğitim Programı’nı oluşturduk ve farklı ülkelerden emniyet teşkilatları ve savcılar ile 70’ten fazla atölye çalışması yürüttük” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk