Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance Geçen Yıl 1,8 Milyar Dolarlık Stabil Coin Teminatını Hedge Fonuna Aktardı

Bu adım, Binance'ın, B-peg USDC isimli 1 milyar dolardan fazla değere sahip token'ların teminatının bulunmadığı anlamına geliyordu.

28 Şubat 2023 08:50

Güncellenme: 28 Şubat 2023 10:02

Forbes'da çıkan bir makaleye göre, kripto para borsası Binance geçen yıl, müşterilerinin stabil coin'lerini destekleyen 1,8 milyar dolarlık teminatı hedge fonlarına aktardı.


Makalede, Binance'ın, teminatı Alameda ve Cumberland/DRW dahil hedge fonlarına transfer ettiği, ancak müşterilerini konuyla ilgili bilgilendirmediği belirtildi. Forbes, diğer bir kripto borsası FTX'in çöktüğü 17 Ağustos ile Aralık ayının başları arasındaki döneme ilişkin blok zinciri verilerini inceledi. 


Buna göre, 1 milyar doları aşkın değere sahip B-peg USDC token'larının sahiplerinin, Binance'ın, sabitlendikleri token tarafından tam desteklendiğini öne sürdüğü bu varlıklar için aslında hiçbir teminatı bulunmuyordu. B-peg USDC, dolara sabitli stabil coin USDC'nin dijital kopyası.


Binance'ın baş stratejisti Patrick Hillman Forbes'a, cüzdanlar arasındaki para hareketlerinin yaygın bir uygulama olduğunu ve bir sorun bulunmadığını bildirdi. Hillman,“Karıştırma yok, çünkü cüzdanlar ve bir defter var.” dedi. 


Binance sözcüsü, CoinDesk'e yaptığı açıklamada, “Binance, kullanıcı varlıklarını hiçbir zaman izinsiz olarak dağıtmadı ve müşterilerine ait varlıklarını özel tanımlanan ayrılmış hesaplarda tutuyor" dedi. 


Borsa bir süre önce, rezervlerin müşterilere ait fonlarla karıştırıldığı ve Binance-peg BUSD'nin her zaman tam olarak desteklenmediği dönemin ardından token rezervlerini yarı otomatik olarak yönettiği bir sisteme geçtiğini açıklamıştı.


Daha Fazla Oku

    BinanceUSDChedgeb-peg

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ve Ether, 400 Milyon Dolarlık Tasfiyenin Ardından Durgunlaştı

10 Haziran 2024 13:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk