Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance, FTX’i Satın Almaktan Vazgeçiyor Olabilir

CoinDesk’e konuşan bir kaynak, FTX’in kredi taahhütlerini ve iç verilerini inceleyen Binance’in satın alımdan uzaklaştığını söylüyor

9 Kasım 2022 19:20

Güncellenme: 9 Kasım 2022 19:46

Konuya ilişkin bilgi sahibi olan bir kişinin aktardıklarına göre kripto para borsası devi Binance, rakibi FTX’i bir günden az sürede inceledikten sonra satın alma planlarını gözden geçirmeye karar verdi.


Söz konusu kişi, FTX’in finansal kriz yaşamasının ardından açıklanan Binance’in satın alım için bağlayıcılığı olmayan anlaşmasının, kripto para borsası devinin ayrıntılı incelemesine bağlı olduğunu belirtti. Aynı kişi, FTX’in iç verilerini ve kredi taahhütlerini kabaca yarım gün gözden geçiren Binance’in satın alım işlemini tamamlamaktan ciddi derecede uzaklaştığını söyledi.   


Hem Binance hem de FTX satın alım anlaşmasının mevcut durumu hakkında yönelttiğimiz soruları cevapsız bıraktı.


CoinDesk’in geçen hafta yaptığı bir haberde FTX’in kardeş şirketi Alameda Research’ün bilançosunun kripto para borsasının yerel token’ı FTT’yle desteklendiği ortaya çıkmıştı. Bu gelişmenin ardından Binance CEO'su Changpeng Zhao, ellerinde tuttukları FTT varlıkları satmaya başlayacağını söylemiş ve FTX likidite krizine sürüklenmişti. 


Konuya ilişkin bilgi sahibi olan kaynak, FTX'in diğer büyük kripto para borsaları Coinbase ve OKX'ten yardım taleplerinin geri çevrildiğini söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 9 Milyar Dolarlık Transferin Ardından 68 Bin Doların Altına Düştü

28 Mayıs 2024 17:46

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk