Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance CEO'sundan Bloomberg'in Hong Kong’taki Ortağına Hakaret Davası

Zhao ve Binance medyaya ilk kez dava açmıyor.

26 Temmuz 2022 11:04

Güncellenme: 26 Temmuz 2022 13:16

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Pazartesi günü Bloomberg Businessweek'in Hong Konglu yayıncısı Modern Media CL'ye karşı dava açtı. Dava, Zhao’yu "ponzi şeması" yürüten biri olarak tasvir eden, Çinceye çevrilmiş bir makale başlığının karalama niteliği taşıdığı iddiasıyla açıldı.


Dava, Bloomberg Businessweek'in 23 Haziran tarihli yayınından kaynaklanıyor. "Kriptonun En Zengin Adamı Soğuğa Dayanabilir mi?" başlıklı makale, Hong Kong’da yerel yayıncı Modern Media CL tarafından Çince "Zhao Changpeng'in Ponzi Şeması" başlığı ile yayımlandı. Zhao'nun avukatına göre bu başlık, dünyanın en zengin kripto milyarderi için "nefret, küçümseme ve alay" amacıyla tasarlandı.


Zhao, baskının gazete bayilerinden kaldırılması ve davalıların bu sayıyı daha fazla yaymasını engellemek için bir toplatma kararı talep etti. Modern Media CL zaten kısmen buna mecbur kaldı. Zhao, “iftira iddiaları” nedeniyle ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde Bloomberg L.P. ve Bloomberg Inc.'e karşı ayrı davalar açtı.


Zhao, makalenin Binance'i "güvenilmez" olarak tasvir etmesine ve Binance'i "devasa bir kara para kumarhanesi" olarak adlandıran bir yatırımcının isimsiz demecine itiraz etti. Dilekçede, bu ifadelerin "açıkça okuyucuları Zhao'nun yasayı çiğnediğine inanmaya yönlendirmek için tasarlandığı" belirtildi.


Bu yasal işlemler, Zhao'nun Binance için agresif marka değeri koruma stratejisinin bir devamı. Binance, 2020'de Forbes'a karşı da iftira iddiasıyla dava açtı, ancak bu dava geçen yıl takipsizlik ile sonuçlandı. Daha sonra Forbes'a başarısız bir SPAC anlaşmasına bağlı stratejik bir yatırım uygulandı. Zhao, 2019 yılında risk sermayesi şirketi Sequoia'ya karşı da iftira iddialarıyla dava açmıştı.

ABD mahkemesi başvuruları, Binance'in algısını ne kadar yakından koruduğunun altını çiziyor. Hukuk ekipleri arasında gidip gelen dosyalar sonucunda Modern Media CL “Ponzi” manşetini kaldırdı ve bu ayın başlarında fiziksel kopyayı baskıdan çekti. Ancak "çeşitli çevrimiçi web siteleri" hala basılı baskıyı satıyor. Bu durum Zhao'yu mahkemeye gitmeye teşvik etti.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk