Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance, Brezilya’da Çekimleri ve Mevduat İşlemlerini Durdurdu

Durdurma kararı devletin ödeme sistemi Pix üzerinden yapılan işlemlerde geçerli olacak.

18 Haziran 2022 07:03

Güncellenme: 20 Haziran 2022 12:06

Küresel kripto borsası Binance, devletin ödeme sistemi Pix üzerinden Brezilya Real’i cinsinden çekim ve mevduat işlemlerini durdurduğunu açıkladı.


Şirket, yaptığı basın açıklamasında Binance ‘in mevduat ve çekim işlemlerini bir yıl sekiz aydır yöneten yerel ödeme hizmet sağlayıcı Capitual ile olan işbirliğini de sonlandırdı.


Binance platformu üzerinden yaptığı açıklamada Pix üzerinden yapılan mevduat işlemlerinin Brezilya Merkez Bankası’nın (BC) politika değişikliği nedeniyle stabilite kaybı yaşadığını belirtti ancak daha fazla detay vermedi. 


Bu durdurma kararı, BC’nin, Pix üzerinden işlem yapanların müşteri tanıma (KYC) süreçlerini hayata geçirmeleri için verdiği sürenin sonuna denk gelmesi açısından ilgi çekti. 


Şirket, “Binance, Capitual’ın yerine son derece deneyimli başka bir yerel oyuncu ile işbirliği yapacak. Bu partnerimizi yakında açıklayacağız” dedi. Ayrıca Capitual’a karşı hukuki yollara başvurulacağı de belirtildi ancak daha fazla detay verilmedi.


Binance, halihazırda Merkez Bankası ve Sermaye Piyasası Kurulu tarafından akredite edilmiş olan Brezilya merkezli brokerlik firması Sim;paul’u satın alma çalışmalarını sürdürüyor. 


Binance’in verdiği bilgilere göre Pix üzerinden çekim ve mevduat işlemlerinin tekrar başlaması 672 saati bulabilir. Bu süreçte kullanıcılar uçtan uca çekim ve mevduat işlemlerine devam edebilecekler.


Bu hafta, Capitual’la çalışan bir diğer borsa olan KuCoin de KYC politikalarından değişime gideceğini açıklamıştı. Şirket, kullanıcılarını Capitual’ın sitesine yönlendirerek kimlik doğrulama sürecini tamamlamalarını istemişti.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Almanya’nın Saksonya Eyaleti 300 Milyon Dolarlık Bitcoin Aktardı

10 Temmuz 2024 15:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk