Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance Blockchain Week İstanbul’da İkinci Gün Başladı!

Rachel Conlan’a göre önümüzdeki süreçte sektörün karşısındaki iki önemli meydan okuma kullanıcı deneyiminin basitleşmesiyle Web2 ve Web3 entegrasyonunun sağlanması.

9 Kasım 2023 10:38

Güncellenme: 9 Kasım 2023 10:41

Merkeziyetsiz dünyanın geleceğinin konuşulduğu, dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen fikir önderlerinin, girişimcilerinin ve yatırımcılarının bir araya geldiği Binance Blockchain Week İstanbul 2023 etkinliğinin ikinci günü, Binance CMO’su Rachel Conlan’ın Crypto OGs Founder Andres Meneses ile gerçekleştirdiği söyleşiyle başladı.


Conlan, Türkiye’nin küresel kripto hacminin neredeyse %40’ını elinde tuttuğunu, bu nedenle de İstanbul’da bu etkinliği yapmanın önemli olduğunu belirtti. Conlan, “İstanbul’da ekosistem çok canlı ve sürekli gelişiyor. Türkiye globalde büyüklük anlamında dördüncü, yakında üçüncü olacak. Dolayısıyla bu pazardan öğreneceğimiz çok şey var” dedi.


Endüstrinin önünde kullanıcı güvenliği ve volatilite gibi sorunlar olduğunu ancak sektörün bu hikayeyi değiştirerek sürdürülebilir bir miras yaratacağına inandığını da ifade etti. Conlan’a göre bunu yapmanın en önemli yolu ise sürekli işbirliği ve kullanıcı deneyiminini geliştirmek.  


Conlan’a göre Binance’in 1 milyar kullanıcıya giden yolculuğu çok önemli. Bugün global olarak %4,5 penetrasyon bulunduğuna ve potansiyelin çok yüksek olduğuna dikkat çeken Conlan, “Teknolojinin değerini göstermek durumundayız. Blok zincirin örneğin benim de içinde bulunduğum pazarlama alanında getirdiği pek çok avantaj var. Bugün farklı endüstriler blok zinciri kullanarak farklı uygulamalar gerçekleştiriyorlar. Bu segment ve sektörleri ortaya çıkararak onlardan öğrenmemiz gerekiyor. Blok zinciri artık şirketler anlamlı şekilde kullanıyor ama bizler hikayelerini bilmiyoruz” dedi.  


20 yıldır çalışma hayatında, sürekli erkek egemen alanlarda çalışan bir kadın olarak kripto endüstrisinin kapsayıcı ve eşitlikçi yapısını görmekten memnuniyet duyduğunu da söyleyen Conlan, “Bu endüstri başından beri kadınları kucaklıyor. Sektörün sürdürülebilir mirası için bu duruşu korumamız gerekiyor. Daha fazla kişiyi sektöre davet etmeliyiz. İstanbul’da da kapsayıcı bir topluluğun olduğunu görmek çok güzel, bunu örnek almalıyız” şeklinde konuştu.


Binance’in ürünlerini geliştirmek için sürekli geri bildirim aldığına da vurgu yapan Conlan, gerek küçük buluşmalar gerekse büyük konferanslarla sürekli topluluklarla bir araya gelmeye özen gösterdiklerini ifade etti. Yalnızca Binance için değil bu etkinlikte yer alan tüm firma ve kişilerin işbirliğinin de önemli olduğunu kaydeden Conlan, “Önümüzdeki süreçte karşımızda iki önemli meydan okuma var. Birincisi kullanıcı deneyimi. Arayüzümüz önemli bir rekabet alanı. Bu kritik. Kullanıcıları davet edici olmalı. Basitleşmesi lazım. İkincisi de Web2 ve Web3 entegrasyonunu sağlamak. Dün de örneğini verdiğimiz Gucci & Starbucks gibi güvenilir markalar işin içine girdikçe bu başkalarını da teşvik edecek.Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk