Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance Blockchain Week İstanbul, CZ'nin Konuşmasıyla Sonlandı

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), piyasaların durumu ne olursa olsun endüstrinin iyi ürünler geliştirmeye odaklanması gerektiğine vurgu yaptı.

9 Kasım 2023 17:35

Güncellenme: 9 Kasım 2023 17:38

Merkeziyetsiz dünyanın geleceğinin konuşulduğu, dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen fikir önderlerinin, girişimcilerinin ve yatırımcılarının bir araya geldiği Binance Blockchain Week İstanbul 2023 etkinliğinin ikinci günü, Binance Global Head of Sanctions Çağrı Poyraz’ın Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) için yönlendirdiği sorularla gerçekleşen kapanış oturumuyla sona erdi. Söyleşide kripto pazarına dair genel değerlendirmeler ve Binance’in gelecek perspektifine ilişkin konular ele alındı.


Türkiye’nin kripto pazarı için daima önemli olduğunu, daima aktif bir pazar olduğunu söyleyerek sözlerine başlaya CZ, bu durumda ülkedeki mobil cihaz ve teknoloji kullanımının, yüksek eğitim seviyesinin etkili olduğunu ifade etti.


Binance Blockchain Week gibi etkinliklerinin pazar için önemine de değinen CZ, “Kripto sanal dünyada ilerlediği için hemen herkes evlerden çalışıyor ve insanlar buluşmak için çok fazla bir araya gelemiyor. Bu büyük etkinlikler etkileşimi artırırken insanları yüz yüze getiriyor. İnsanlara kendilerini anlatmaları için bir platform sağlıyor. Bu nedenle son derece önemli. Bu yüzden yılda bir ya da iki kez yapmaya çalışıyoruz” dedi.


Bugünlerde odaklandığı en önemli konunun uyum çalışmaları olduğunu vurgulayan CZ, şunları söyledi: “Düzenleyici kurumlarla sürekli iletişim halindeyiz ve bize sorular soruyorlar. Devlet yöneticileriyle de görüşüyorum. Biraz sıkıcı da olsa bunu yapmanın öneminin bilincindeyim. Bilgilendirme de önemli bir işimiz.” Geçtiğimiz mayıs ayının zorlu geçmesi, öncesindeki FTX olayının sektörün itibarını olumsuz yönde etkilediğine dikkat çeken CZ, 2022’nin zor bir yol olduğunu ancak toparlanma ile geçtiğini belirtti. Bu doğrultuda pek çok paydaşla güveni sağlamak adına işbirliği yapmaya devam edeceklerini söyledi.


Binance’in yeni duyurduğu Web3 cüzdanından da söz eden CZ, “Binance cüzdanı hem güvenli hem de kullanımı çok kolay. Bir de tabi giriş noktasında sağladığı kolaylık bizim için önemliydi. Tabi bu anlamda gelecekte daha da fazlasını yapacağız” dedi. CZ, “Binance için 2024 yılında topluluk yine önemini koruyacak. Web3 cüzdanıyla doğrudan ilgilenememiş olsam da ekiplerimiz farklı ürünlere odaklanıyor ve hazır olan pazara sürülecek. ETF de yakında kriptoya epey para getirecek. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz” şeklinde konuştu.


Sektörün sürdürülebilirliğine de değinen CZ, “Blok zincir endüstrisinin piyasanın durumu ne olursa olsun yapması gerekenler var. Biz hep paraya odaklanıyoruz. Ama fiyata yıldan yıla bakmalıyız. Blok zincir ekosisteminde çok iyi projeler var. Olumsuz eleştirileri unutup iyi ürünler geliştirmeye odaklanmalı” dedi ve etkinlik katılımcılarına teşekkür etti.  


Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Demokratlar, Fed'in Faiz Oranını Düşürmesi Gerektiğini Düşünüyor

11 Haziran 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk