Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance, Bitcoin Para Çekme Sorununun Nedenini Açıkladı

Kripto borsası, sorunun sıkışmış işlemlerle ilgili olduğunu ve yapılan düzeltmenin sorunun tekrarlanmasını önleyeceğini duyurdu.

14 Haziran 2022 08:37

Güncellenme: 14 Haziran 2022 10:52

Kripto para borsası Binance , Pazartesi günü paylaştığı bir sizi tweet’te bitcoin'i kapsayan geçici para çekme problemine neyin neden olduğunu açıkladı ve bu durumun küçük donanım arızalarını gidermek için yapılan bir onarımdan kaynaklandığını açıkladı.         

Binance, “Erken saatlerde cüzdan konsolidasyon düğümlerinde birkaç küçük donanım arızasının onarıldığını ve bu düğümlerin onarılmasının ardından, bekleyen önceki işlemlerin ağa yayılıp tıkamasına neden olduğunu yazdı.

Binance, bekleyen bu konsolidasyon işlemlerinin düşük bir gaz ücretine sahip olduğunu ve bunun daha sonraki para çekme işlemlerinin (bekleyen konsolidasyon UTXO'ya işaret eden) takılıp kalmasına ve başarıyla işlenememesine sebep olduğunu" belirtti.


Binance, bu sorunları çözmek için, konsolidasyon işlemlerinden veya başarılı para çekme işlemlerinden yalnızca başarılı UTXO almak için çalışma mantığını değiştirmesi gerektiğini, bu düzeltmenin aynı sorunun tekrar yaşanmasını öneleyeceğini” ifade etti.


Binance CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, başlangıçta sorunun 30 dakika içinde çözülmesinin beklendiğini söyledi, ancak Binance sorunun çözülmesinin üç saat sürdüğünü açıkladı. Şirket, kullanıcıların diğer ağlarda hala bitcoin çekebileceğini ve mevduatların etkilenmediğini  de vurguladı.

Binance’den gelen açıklama kripto kredi ağı Celsius'un Pazar gecesi "aşırı piyasa koşullarını” gerekçe göstererek para çekme işlemlerini duraksatmasının ardından yaşana endişeyi hafifletebilir.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk