Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance, ABD'yle Bağlarını Koparmayı Değelendiriyor

Kripto borsası, ABD'li bir dizi düzenleyici ve devlet kurumu tarafından soruşturuluyor.

20 Şubat 2023 11:20

Güncellenme: 20 Şubat 2023 11:28

Bloomberg'in içeriden aldığı bilgiler doğrultusunda hazırladığı bir rapora göre, ticaret hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto borsası Binance Holdings, çeşitli devlet kurumlarının ve düzenleyicilerin kendisine yönelik soruşturmaları nedeniyle ABD'li iş ortaklarıyla ilişkilerine son vermeyi değerlendiriyor.


Bloomberg'in sözkonusu kaynağına göre, Binance'ın kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, ABD'deki bankalar ve hizmet firmalarıyla ilişkilerini sonlandırmayı istiyor ve şirketinin buradaki risk sermayesi yatırımlarının durumunu yeniden değerlendiriyor. Bloomberg, Binance'ın, Circle'a ait USDC stabil coin de dahil, ABD merkezli projeler tarafından ihraç edilen token'ları da işleme kapatmayı düşündüğünü bildiriyor.


Zhao, raporun Cuma günü yayımlanmasından kısa süre sonra Twitter kanalıyla, borsanın ABD merkezli projelerle ilişkili token'ları işleme kapatmayı düşündüğü iddialarını reddederek blok zincirin “sınırları olmadığını” vurguladı.


Zhao başka bir tweetinde ise, “Şimdilik, ABD'deki bazı potansiyel yatırımlardan veya iflas etmiş şirketlere verdiğimiz tekliflerden çekildik. Önce izin al.” dedi.


New York Finansal Hizmetler Departmanı geçen haftanın başlarında, Paxos tarafından ihraç edilen Binance markalı stabil coin Binance BUSD'ye karşı harekete geçmişti. Binance ayrıca, kripto bankası Silvergate'le gerçekleştirdiği işlemler nedeniyle de soruşturma altında. Kripto borsası, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi tarafından da araştırılıyor. 


ABD'li düzenleyiciler son birkaç haftadır kripto sektöründeki aktörlere karşı ağır yaptırımlar uyguluyor. Bu bağlamda Binance, kripto para borsası Kraken'in ABD'de stake hizmetini durdurmaya ve 30 milyon dolar para cezası ödemeye mecbur edilmesinin ardından kendisini SEC'den gelebilecek para cezalarına hazırlıyor.


Bloomberg'e göre, Binance'ın ABD'li müşterilerine, tamamen bağımsız çalıştığını iddia eden ve kamuoyuyla ABD'den ayrılma planları olmadığını paylaşan Binance.US tarafından hizmet veriliyor.


Bu ayın başlarında Binance, müşterilerinin ABD dolarıyla yaptıkları banka transferlerini geçici olarak askıya aldığını duyurmuştu.


Binance'ın sözcüsi CoinDesk'e gönderdiği bir e-postada, "Diğer tüm blok zinciri şirketleri gibi, dikkatli bir maliyet-fayda analizi yapıyoruz. Küresel kullanıcı tabanımızı korumak için işimizi gerektiği gibi yönlendireceğiz" ifadelerini kullandı. 
Daha Fazla Oku

    BinanceSECdüzenleyici

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Piyasaya Ether ETF Beklentisi Hakim, Bitcoin 71 Bin Doları Aştı

21 Mayıs 2024 21:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk