Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance, ABD'den Tamamen Çıkacak, DOJ Anlaşmasına ek olarak FinCEN ve OFAC'a Milyarlar Ödeyecek

Kripto borsası Binance, Adalet Bakanlığı ile olan anlaşmanın bir parçası olarak ABD'den tamamen çekilecek, milyarlarca dolar ceza ödeyecek ve beş yıl boyunca bir denetçi atanacak.

21 Kasım 2023 23:44

Güncellenme: 22 Kasım 2023 00:07

Binance, ABD Hazine Bakanlığı'nın kara para aklama ve yaptırım izleme birimleri olan FinCEN ve OFAC ile anlaşması kapsamında ABD'den tamamen çıkacak.


 Bu anlaşmalar kapsamında borsa, her iki kurumun da Binance'i Banka Gizlilik Yasası ve yaptırım programları ihlal etmekle suçlaması sonucunda FinCEN'e 3.4 milyar dolar, OFAC'a ise 968 milyon dolar ödeyecek. Binance daha önce, yaptırım yasalarını ihlal ettiği ve uygun bir müşteri tanıma programını sürdürmediği suçlamalarını çözmek için ABD Adalet Bakanlığı'na 4.3 milyar dolar ödeyeceğini açıklamıştı.


Ayrıca, Binance FinCEN ile yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak ABD'den tamamen çekilecek ve beş yıl boyunca bir denetçi atanacak. Bu denetçi, borsanın yaptırım uyum programını denetleyecek. U.S. Hazine Bakanlığı, bu süre zarfında Binance'in kayıtlarına ve sistemlerine erişim sağlayacak.


Salı günü bir üst düzey Hazine yetkilisi, bu eylemin departmanın tarihindeki en büyük anlaşma olduğunu belirtti. "Bu denetçiliğin ne kadar eşsiz olduğunu gerçekten anlamalarını istiyorum," dedi yetkili. "Sadece çirkin davranışı hedef almıyoruz, aynı zamanda Binance'i ABD'den tamamen çıkarıyoruz." Yetkili, Binance'in çekilmesinden etkilenmeyecek olan Binance.US adlı ayrı bir borsanın olduğunu ve bu borsanın bir ABD iştiraki olarak kayıtlı bir para hizmetleri işletmesi olduğunu açıkladı.


Daha Fazla Oku

    BinanceSon Dakika

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk