Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Binance ABD, Voyager'ın Varlıklarını Almaya Giderek Yaklaşıyor

New York bölge mahkemesi hâkimi, Binance ABD’nin iflas eden Voyager’ın bazı varlıklarını satın almaya yönelik planına onay verdi.

11 Ocak 2023 09:47

Güncellenme: 11 Ocak 2023 11:47

İflas eden kripto kredi şirketi Voyager’ın bazı varlıklarının Binance ABD’ye satılması olasılığı gerçeğe dönüşmeye çok yakın.


ABD Güney New York bölge mahkemesi hâkimlerinden Michael Wiles, Salı günü yapılan duruşmada Voyager varlıklarının satışına yönelik planın farklı yönlerini açıklayan beyanları onadı. Ancak Wiles, onay vermeden önce anlaşma üzerinde çalışan avukatlardan belgeleri tekrar gözden geçirmelerini istedi. Mart ayında yapılacak bir başka duruşmada tekrar ele alınacak olan anlaşmanın Voyager’ın alacaklılarının çoğunluğu tarafından da onay alması gerekiyor.


Voyager’ı temsil eden Kirkland & Ellis avukatlarından Joshua Sussborg, duruşmanın başında Binance ABD ile yapılacak potansiyel bir anlaşmanın en çok alacaklıların yararına olacağını belirtti. Sussborg, “Müşterilerimizin kripto paralarına kavuşmalarını geciktirmek istemiyoruz. Daha da önemlisi kendi kendini tasfiyeye seçeneğini de ciddi şekilde inceledik ve bunun müşterilerimizin cebine en fazla parayı koyacak bir seçenek olmadığını gördük” dedi.


Öte yandan edilen teklife ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), eyalet düzenleyicileri ve çeşitli özel taraflar karşı çıkmışlardı. Ancak hâkim, “Bunlar bugünün konusu değil” dedi.


Kirkland & Ellis ortaklarından Christine Okike ise duruşma sırasında Binance ABD için bir due diligence (durum tespiti) yaptıklarını ve buna göre şirketin, alacaklılara ödenebilecek maksimum tutar olan 35 milyon doları ödeyebileceğini belirtti.


Daha Fazla Oku

    Binance ABDVoyager

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk