Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance 2022 Yıl Sonu Raporunu Yayınlandı

İşlem hacmi olarak dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 2022 yılının nabzını tuttuğu raporunu paylaştı. Raporda sektördeki gelişmeler de ele alındı.

19 Ocak 2023 13:16

Güncellenme: 19 Ocak 2023 13:25

Kripto para borsası Binance, 2022 yılına ilişkin çalışmalarını özetleyen raporunu açıkladı. Binance Blog’da yayınlanan raporda sektördeki gelişmeler de ele alındı.


“Sektörümüzü olumsuz olarak etkileyen bazı olaylar art arda gelse de bunlara direnç gösterdik” ifadelerinin yer aldığı açıklamada Binance’in blokzincir ekosisteminin insanların yaşamlarını iyileştirmeye yönelik potansiyeline duyulan güveni yeniden oluşturmaya odaklandığı belirtildi.


“2022, blokzincir ve kripto dünyasındaki herkes için zor bir yıldı” denilirken Binance’in kullanıcı deneyimine, gerçek dünya değeri olan ürünlere ve tüm sektör için sağlıklı, sürdürülebilir bir yolda ilerlemeye öncelik verdiği belirtildi.


Raporda şirketin 2022'nin sonuna kadar 14 bölgede gerekli lisansları, tescilleri ve onayları aldığı bilgisi paylaşıldı. Bunun yanında dijital varlıklar için pratik yasal düzenlemeler geliştirme konusunda düzenleyiciler ve kamu otoritelerine yardımcı olmaya devam edildiği vurgulandı.


Ayrıca, güvenlik ve uyum ekibindeki çalışan sayısının yüzde 500 artırıldığı belirtildi ve Binance’in kripto, blokzincir ve dijital mali suçlarla mücadele ile ilgili konularda 70'ten fazla Emniyet Teşkilatı çalıştayı düzenlediği aktarıldı. Emniyet teşkilatlarından gelen 47 binden fazla talebin de işleme alındığına değinildi. Öte yandan raporda Binance’in Ulusal Siber Adli Tıp ve Eğitim İttifakı’na (NCFTA) katılan ilk blokzincir ve kripto kuruluşu olduğu da belirtildi.


Kimlik doğrulama (KYC) süreçlerine de dikkat çekilen raporda bu konuda gerçek zamanlı fotoğraf kalitesi değerlendirmesi, çeşitli bölgelerde daha hızlı doğrulama sağlanması ve daha fazla kimlik belgesi türü desteği de dâhil olmak üzere önemli iyileştirmeler gerçekleştirildiği anlatıldı.


CZ’den Güven Oluşturma Yazısı

Raporda Binance’in sektördeki iflasların ardından ekosisteme yönelik güveni yeniden inşa etmek adına çalıştığı belirtilirken “CEO'muz ve kurucumuz Changpeng Zhao (CZ), merkezi kripto borsaların, kullanıcıların ve düzenleyicilerin güvenini yeniden kazanması için bir yol sunmak üzere altı ilkeden oluşan bir yazı yayınladı. Binance Köprüsü'ne endekslenmiş tüm token’lar için bir teminat kanıtına ek olarak, kullanıcı fonlarının Binance'te birebir tutulduğunu doğrulamak için herkesin kullanabileceği bir rezerv kanıtı (PoR) sistemi başlattık. Acil bir durumda 128 milyon kullanıcımızı korumak maksadıyla Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonumuzun (SAFU) değerini tekrar 1 milyar dolara çıkardık” denildi.


2 Milyar Dolarlık Kalkınma Taahhüdü

Raporda Binance’in 2022'de sektörü kalkındırma girişimine 1 milyar dolarlık katkıda bulunduğu ve bu katkıyı 2 milyar dolara çıkarma taahhüdünün verildiği hatırlatıldı. Bunun yanında Binance Labs aracılığıyla Web3 ve blockchain gelişimini desteklemek için 500 milyon dolardan fazla yatırım yapıldığı, kuluçka programının beşinci sezonuna başlandığı ve 14 stratejik birleşme ve satın alma anlaşmasının yanı sıra 61 token girişim anlaşmasının da onaylandığı veya sonuçlandığı aktarıldı.


Raporda, Binance’in istihdamını artırdığına, bu bağlamda da 100’den farklı ülkedeki çalışan sayısının toplamda 7 bin 500’ü geçtiğine de dikkat çekildi. Ayrıca Ukrayna'da yaşananlar nedeniyle 10 milyon BUSD bağış ve türünün ilk örneği olan Binance Mülteci Kripto Kartı'nın piyasaya sürülmesi de dâhil olmak üzere Binance Charity Foundation (BCF) aracılığıyla yürütülen çalışmaların devam ettiği anlatıldı.


Raporda 2023 yılı için ise “Yapmamız gereken çok iş olsa da kullanıcılarımız için doğru olanı yaptığımız sürece 2023'ün daha fazla büyüme, benimsenme ve yenilik getiren harika bir yıl olacağına inanıyoruz. Temel yaklaşımımız aynı kalacak: Kullanıcılara öncelik vermek, üretmek ve sektöre söylemlerle değil örnek teşkil ederek liderlik etmek” denildi.


Daha Fazla Oku

    Binancekripto para borsası2022

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Atomic Wallet Kullanıcılarının 35 Milyon Değerinde Bitcoin, Ether, Tether ve Diğer Token’ları Hacklendi

5 Haziran 2023 10:25

3
Darkest Hour

3 Haziran 2023 13:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk