Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bernstein’a Göre Yatırımcılar Kriptoya Sadık

Yatırım şirketi Bernstein, hazırladığı raporda boğa döneminde kripto piyasalarına yatırım yapanların buna kripto kışında da devam ettiğini belirtti.

21 Ekim 2022 10:16

Güncellenme: 21 Ekim 2022 14:17

Yatırım şirketi Bernstein’ın raporuna göre 2020/21 boğa piyasası sırasında kripto piyasalarına yatırım yapan varlık yöneticileri, dijital varlıklara bağlılıklarını sürdürüyor ve bu alana yatırım yapmaya devam ediyorlar. Hatta bazıları sektöre daha çok sermaye ayırmayı planlıyor.


Özel piyasalara yatırım yapanlar ise değerleme konusunda çok daha duyarlı olmalarına rağmen kripto sektöründeki fırsatları kovalamaya devam ediyor. Dolayısıyla sektöre yönelik inanç aktif kalmaya devam etse de 2021’in sonlarında dijital varlıklar konusunda kararsız olan yatırımcıların planlarını erteledikleri görülüyor.


Bernstein’ın öngörüsüne göre büyük varlık yöneticileri dijital varlık stratejileri geliştirmeye devam edecekler ve bu girişimler 12-18 ay içinde somut yatırımlara dönüşecek.


Analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal bu konuda, “Yatırımların muhtemelen 12 ay sonra piyasalardaki etkisini görecek olmamız kurumsal benimseme döngüsü açısından cesaret verici” diye yazıyor.


Kripto odaklı ve girişim sermayesi yatırımcıları 2021 yılında bazıları 1 milyar doları aşan büyük fonlamalar yapmışlardı. Öte yandan likit kripto stratejilerine yönelik yatırımlar ise 100 milyon doların altında kaldı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk