Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bernstein Raporu Kriptodaki Toparlanmanın Nedenlerini Yazdı

Bernstein raporuna göre kripto piyasalarında son zamanlarda yaşanan güçlü görümünün nedeni 'ortalamaya dönüş' olabilir.

23 Ocak 2023 17:07

Güncellenme: 23 Ocak 2023 18:10

Broker şirketi Bernstein’ın raporuna göre kripto piyasalarındaki son zamanlardaki güçlü görünümün nedeni ‘ortalamaya dönüş’ olabilir. Finansta kullanılan bu terim, varlıkların fiyatlarının uzun vadede ortalama fiyatlarına geri dönme eğilimini gösteriyor.


Bernstein’a göre kriptonun ortalama fiyatına geri dönmesi için henüz zaman var. Bu nedenle şirket, mevcut seviyelerden düşüşler olabileceğine dair uyarılarda bulunuyor. Bunun yanında raporda Bitcoin’in geçen yıl yüzde 65 değer kaybettiği ancak tarihinde hiç iki yıl üst üste değer kaybı yaşamadığı da belirtiliyor.


Raporda FTX’in ve Genesis’in iflaslarının sektör için olumsuz haberler olsa da likidite kripto piyasalar için tehlikenin azaldığı belirtiliyor ve beklenen satış baskısının büyük oranda likidite olmayan özel kripto varlıklarında olduğu aktarılıyor.


Ayrıca raporda, durumun mahkemeye taşınması ve kontrol altına alınmasıyla Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) acil satış riskinin de azaldığı, bunun kripto piyasalarını biraz rahatlattığı belirtiliyor.


Öte yandan analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, bunun bir henüz kalıcı bir toparlanmanın başlangıcı olmadığını, daha çok kripto sektörü içindeki sermayenin yayılımı olduğunu belirtiyorlar. Analistler, “Henüz sektörde toparlanmayı sağlayacak, yeni bir sermaye girişi olmadı” diye yazıyorlar. 


Daha Fazla Oku

    bernsteinkripto sektörü

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
JPMorgan: Bitcoin Fiyatı Yarılanmanın Ardından Düşebilir

18 Nisan 2024 13:21

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk